ریزش ناگهانی کانال فاضلاب 2 کشته و زخمی در پی داشت

ساعت 17:27 دیروز جمعه 24 آبان ماه

به گزارش ستاد خبری سازمان این حادثه هنگامی رخ داد که 2 نفرکارگردر عمق پنج متری کانال مشغول کار بودند که ناگهان بخشی از دیواره خاکی این کانال جدا شد و بر روی 2 نفر  از کارگران فرو ریخت .

سیدمحمد میرجلیلی سرپرست سازمان آتش نشانی در خصوص این حادثه گفت : پس از اعلام وقوع این حادثه به سامانه 125 بلافاصله ستاد فرماندهی آتش نشانی 5 دستگاه خودروی امداد و نجات از ایستگاه های شماره 2،9و 5 به محل حادثه واقعدر پشت سازمان انتقال خون خیابان کمیل اعزام نمود.

وی افزود : امدادگران در بدو ورود به محل همزمان با اجرای عملیات ایمن سازی و نصب نوار هشدار دهنده ، عملیات خاکبرداری را آغاز می نمایند و خیلی سریع یکی از کارگران را که مجروح بود از زیر خاکها نجات داده و تحویل عوامل اورژانس دادند.

میرجلیلی در ادامه با بیان اینکه کانال مذکور متعلق به اجرای شبکه فاضلاب بوده و حداقل مسائل ایمنی نظیر اجرای سازه نگهبان و مهار بندی های جانبی در کانال مذکور رعایت نشده بود، اظهار داشت: نظر به اینکه محل مدفون شدن کارگر دقیقاً مشخص نبود امداد گران آتش نشانی بعد از 4 ساعت تلاش مضاعف جنازه کارگر دیگر را از زیر خروارها خاک به بیرون منتقل و تحویل عوامل ذی صلاح نمودند.