با تلاش آتش نشانان حریق فروشگاه پوشاک فروشی مهار شد

عقربه ها ساعت ساعت 1:58 بعد از نیمه شب امروز 7 اسفند ماه را نشان می داد که گزارشی مبنی بر حریق یک فروشگاه پوشاک فروشی به سامانه 125 آتش نشانی یزد اطلاع رسانی شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد، محمدرضا رحیمی معاون عملیات سازمان که از ابتدا در  محل حادثه حضور داشت و ناظر بر عملکرد آتش نشانان بود، گفت : ستاد فرماندهی بیدرنگ نیروهای عملیاتی ایستگاه شماره یک را با 2 دستگاه خودروی اطفای حریق به ابتدای بلوار امامزاده جعفر(ع) اعزام می نماید.

وی بیان نمود : نیروهای عملیاتی کمتر از 2 دقیقه به محل حادثه رسیدند و با صحنه ای مواجه شدند که آتش تقریباً تمام قسمتهای فروشگاه را فرا گرفته بود بنابراین بلافاصله همزمان با اجرای عملیات ایمن سازی ، عملیات اطفای حریق را آغاز کردند و با تلاش مضاعف توانستند در کمترین زمان ممکن حریق را مهار و از سرایت آتش به دیگر مغازه های همجوار جلوگیری نمایند.

رحیمی با بیان اینکه این آتشسوزی در بررسی اولیه عمدی به به نظر می رسد ، گفت: در این حریق چون از مواد سریع الاشتعال (چوب) برای ایجاد سقف کاذب استفاده شده بود لذا در وحله اول آتش به آن سقفها سرایت و خیلی سریع به دیگر قسمتهای فروشگاه سرایت و این حادثه رقم می خورد.

وی در ادامه بیان نمود:نیروهای عملیاتی پس از اجرای عملیات خنک کردن و جداسازی ،به ایستگاه های خود مراجعت نمودند.