انفجار و آتشسوزی در منزل مسکونی

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد، انفجار و آتشسوزی منزل مسکونی واقع در بلوار شهید دشتی خیابان محمد رضا دشتی محله پایین رحمت آباد، آتش نشانان ایستگاه شماره 2 را به محل حادثه کشاند.

محمدرضا رحیمی معاون عمليات سازمان در مورد این حادثه گفت: رخداد این حادثه رأس ساعت 11:57 دیروز چهار شنبه 28 فروردین ماه به سامانه 125 این سازمان اطلاع رسانی شد كه ستاد فرماندهي بلافاصله 2 دستگاه خودروی عملیاتی از ايستگاه مذكور به محل مورد نظر اعزام  می نماید.

رحیمی در ادامه افزود : اولین گروه از آتش نشانان کمتر از 2 دقیقه به محل حادثه رسیدند و با صحنه ای مواجه شدند که به علت نامعلومی انفجار ایجاد شده و متعاقب آن منزل دچار آتشسوزی می شود، که در این لحظه امدادگران آتش نشانی همزمان با ایمن سازی و قطع جریان برق و گاز منزل، خیلی سریع با استفاده از تجهیزات انفرادی به داخل ساختمان رفته و عملیات اطفای حریق و جستجو و امداد و نجات را آغاز نمودند که خوشبختانه کسی داخل منزل نبوده است.

 وي با اشاره به اينكه در این حادثه خساراتی به نازک کاری ساختمان وارد شده ، بيان نمود آتش نشانان در کمترین زمان ممکن حریق را مهار و بعد از اجرای عملیات جداسازی و خنک کردن منزل را تحویل مالک داده و به ایستگاه خود مراجعت نمودند.