شهردار یزد لازمه افزایش ماندگاری گردشگران را ایجاد جاذبه های بیشتر عنوان کرد

شهردار یزد لازمه افزایش ماندگاری گردشگران را ایجاد جاذبه های بیشتر عنوان کرد

شهردار یزد در صحن شورای اسلامی شهر که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران و با هدف ایجاد پارک های موضوعی از جمله پارک فضاپایه برگزار شد، بر لزوم افزایش ماندگاری و تکرار حضور گردشگران با ایجاد جاذبه های بیشتر در راستای رونق اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – جمال الدین عزیزی در نشست با معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران در صحن شورای اسلامی شهر، اظهار داشت: مبنای گردشگری شهر میراث جهانی یزد، بافت تاریخی و سنتی است که لازم است در کنار آن فضاهای جذابی برای ماندگرای و تکرار حضور گردشگران داخلی و خارجی ایجاد شود.

شهردار شهر جهانی یزد تصریح کرد: با توجه به اینکه شهر یزد دارای جاذبه‌های مهم گردشگری است و ظرفیت‌های بالنده‌ای را در خود دارد، اما باید تلاش بیشتری در جهت تجهیز زیرساخت ها و توسعه امکانات در جهت پذیرایی از گردشگران صورت گیرد تا زمینه رشد و معرفی بیشتر یزد را در سطح ملی و بین المللی فراهم شود.

وی با اشاره به ثبت یزد در میراث جهانی یونسکو، گفت: آسمان کویری یکی از ظرفیت‌های طبیعی موجود در هنگام شب است که می توان برای مقصد گردشگری داخلی و خارجی استفاده کرد.

عزیزی همچنین ایجاد پارک های موضوعی از جمله پارک فضاپایه را هم از ظرفیت های جذاب گردشگری عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: با جذب سرمایه گذار، پارک فضاپایه گردشگری، در سه فاز، تعریف، جانمایی و برنامه‌ریزی احداث می شود.

شهردار یزد با بیان اینکه پارک‌های فضاپایه، فرصتی برای رونق گردشگری در حوزه توریسم است، تصریح کرد: این پارک ها بستری را برای تحقیقات علمی محققان فرآهم خواهد کرد که پیشرفت در هر دو ظرفیت بالقوه پارک‌های فضاپایه، موجب پیشرفت اقتصادی شهر خواهد شد.

مرتضی براری معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران در این نشست نیز گفت: به دلیل جذابیت‌هایی که در فضا وجود دارد، همواره مورد توجه جامعه و مردم است، به طوری که چند دهه گذشته مردم تلاش می‌کنند با اسرار خلقت و جذابیت‌های آسمان آشنا شوند.

وی خاطر نشان کرد: امروزه گردشگری با تِم فضایی مورد توجه اکثر کشورهای در حال توسعه قرار گرفته و شهر یزد نیز به واسطه آسمان پاک و جذابش و به دلیل برخی زیرساخت‌های موجود مانند کویر، ظرفیت این را دارد که به عنوان منطقه‌ای برای جذب گردشگر و توریست‌های خاص نجوم انتخاب شود.

معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران اظهار امیدواری کرد: با همکاری یکدیگر بتوانیم این بسترسازی را برای جذب توریست و علاقه‌مندان به آسمان و نجوم فراهم کنیم تا فرصتی برای رونق اقتصادی و گردشگری ایجاد شود.

در این نشست که برخی از اعضای شورای اسلامی شهر، اکرم فداکار معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، مشتاقیون، دهقان، فعالی، صالحیان و فرهمند معاونین شهردار، شیبانی رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی، بیکی سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، امین مقدم مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری شهرداری و برخی مدیران و کارشناسان شهرداری یزد نیز حضور داشتند، طرح اولیه اجرای پارک فضاپایه و همچنین ایجاد منطقه گردشگری کویری از جمله مباحثی بود که اعضاء به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند.

گزارش تصویری را از اینجا ببینید

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.