نشت گاز و انفجار

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد طبق اطلاع تلفنی  به سامانه 125 سازمان مقارن ساعت 23:30  مورخ 20/2/90 ، مبنی بر وقوع  انفجار در زیر زمین واحد مسکونی واقع در بلوار شهيد دشتی و تخریب بخشهایی از ساختمان مذکور بلافاصله نیروهای عملیاتی از ایستگاه شماره 2 (بلوار دشتی ) به محل اعزام و ابتدا با ایمن سازی محل ، جریا ن برق و گاز آن واحد را قطع و بعداً زن و شوهر ساكن در آن منزل  که دچار سوختگی از ناحيه سر و صورت  و احتمالاً ریه ها  (به علت  تنفس گاز) شده بودند را نجات و تحویل نیروهای اورژانس نمودند .

با بررسی های اولیه ، به نظر می رسد که در اتاق خواب بدلیل اینکه شیر گاز فاقد درپوش مناسب و اهرم به آن متصل  بوده است، به دلایل نامعلومی شیر باز شده و گاز شهری  در محیط نشت نموده و زمانی که گاز به حد انفجار رسید با ایجاد یک عامل آتش زنه، انفجار رخ داده و ساکنین منزل دچار سوختگی می شوند. در این انفجار خساراتی  وسایل منزل ، در و پنجره و نازک کاری ساختمان وارد می گردد.

سيد محمد میرجلیلی مدیر عامل سازمان در این خصوص اظهار داشت: همشهریان عزیز می بایست ضمن رعایت نکات ایمنی، به هنگام جمع كردن وسایل گاز سوز اهرم شیر گاز مصرفی را جدا نموده و با بستن درپوش مناسب از وقوع چنین حوادثی جلوگیری نمایند .