نرم افزار جامع ایمنی مواد شیمیایی WISER

WISER برنامه( سیستم اطلاعات همراه برای پاسخ های اضطراری) یک برنامه کاربردی طراحی شده توسط انستیتو ملی بهداشت زیرمجموعه کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده آمریکا http://wiser.nlm.nih.gov می باشد که اطلاعات جامع و کاملی را در زمینه ایمنی مواد شیمیایی در دسترس قرار می دهد. این برنامه کاربردی اطلاعات مفیدی شامل تعریف کامل ماده، مشخصات فیزیکی ماده، اطلاعات مربوط به سلامتی انسان و … را در فراهم می کند. لازم به ذکر است که قسمت های مختلف این برنامه خود دارای زیرمجموعه های مختلفی می باشد که به صورت جامع مواد شیمیایی را از نظر بهداشت حرفه ای و ایمنی معرفی می نماید. بطور مثال اطلاعاتی در زمینه سرطانزایی، مسمومیت های حاد و مزمن، حدود آستانه مجاز، مشکلات سلامتی و بهداشتی و … را فراهم می کند.

 

نرم افزاری که شاید بتوان آن را بهترین و پرکاربردترین نرم افزار ایمنی و بهداشت و محیط زیست دانست.این نرم افزار بر خلاف نرم افزارهای دیگر در این زمینه به صورت کاملا فعال و بدون پرداخت هزینه است.

خصوصیات wiser:

دارای بانک اطلاعاتی مواد شیمیایی و بیولوژیکی و پرتوزا

ارائه ویژگی های کامل ماده

ارائه فاصله ایمن تا ماده

ارائه لباس ایمن برای ماده

ارائه منطقه خطر به صورت دو بعدی و سه بعدی با استفاده از نقشه های اینترنتی

نکات ایمنی ماده و پیشنهادات نرم افزار برای صنایع مختلف

نکات مربوط به حریق و اشتعال و انفجار مربوط به ماده

استفاده از چندین استاندارد ماندد NFPA و ... در نرم افزار

ارائه بیماری های ناشی از ماده

امکان پیدا کردن نوع ماده بر اساس بیماری های رخ داده (به عنوان مثال شما نوع علائم بیماری را مانند سردرد و تهوع و ... انتخاب می کنید و نرم افزار موادی که می توانند این بیماریها را ایجاد کنند اعلام می دارد.)

و ده ها کاربرد دیگر.

 

برای دانلود نسخه کامپیوتری این نرم افزار بروی عکس زیر کلیک کنید ....

 

 

برای دانلود نسخه اندرویدی این نرم افزار بروی عکس زیر کلیک کنید ....