سقوط کودک 5 ساله در عمق 9 متری چاه مصدومیت شدید وی را در پی داشت

ساعت 10:59 صبح دیروز 21 اسفند ماه سقوط کودک 5 ساله ای به نام امیرعلی – م  در عمق 9 متری چاه از یک قنات قدیمی ، با سامانه 125 اطلاع رسانی می شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد، در پی اطلاع رسانی این حادثه مبنی بر سقوط یک کودک 5 ساله در عمق 9 متری چاه یک قنات قدیمی ، ستاد فرماندهی آتش نشانی يزد بلافاصله زنگ ایستگاه شماره 5 و 6 را به صدا درآورد و نیروهای امدادی را با 2 دستگاه خودروی عملیاتی روانه بلوار شهید مدنی کوچه شهید چاوشیان پشت پایگاه بسیج نمود.

محمدرضا رحیمی معاون عملیات سازمان كه از ابتدا در محل حادثه حضور داشت گفت : بنابر اظهار شاهدان امیرعلی به همراه چند بچه دیگر در حوالی آن چاه در حال بازی بوده اند که به یک دفعه امیرعلی در عمق 9 متری سقوط می کند.خوشبختانه در این لحظه یکی از بچه ها متوجه شده و درخواست کمک می کند.

وی افزود : اولین گروه از آتش نشانان کمتر از 3 دقیقه به محل حادثه رسیدند و بی درنگ با لوازم و تجهیزات امداد چاه ،خود را به آن کودک رسانده و به علت شدت جراحات وارده از ناحیه شکم و استخوانهای دنده در يك عمليات خيلي حساس ضمن استفاده از تجهیزات خاص، وي را به سطح زمین منتقل و تحويل عوامل اورژانس حاضر در محل نمودند و به ماموریت خود پایان دادند