توصیه های ایمنی سفرهای نوروزی

توصیه های ایمنی سفرهای نوروزی

توصیه های ایمنی سفرهای نوروزی

 

1-درصورت  اینکه قصد سفر با مسافت طولانی و بین شهری را با وسیله شخصی خود دارید ، در مرحله اول نسبت به بازبینی خودرو خود از لحاظ  مکانیکی و برقی  اقدام نموده و در صورت نواقص فنی احتمالی قبل از حرکت آنان را برطرف و سپس حرکت نمائید .

2-از قراردادن وسایل اضافه برروی باربند خودرو پرهیز نموده و در صورت نیاز قبل از حرکت اثاثیه چیده شده برروی باربند اتومبیل را توسط طناب و چادر کاملاً مهار نموده  بطوری که امکان سقوط اجسام از روی آن میسر نباشد .

-3از سوار کردن افراد بیش از ظرفیت خودرو و یا در پشت کامیونت و کامیون و صندوق عقب خودرو چداً خودداری نمائید .

4-از قراردادن کپسول گاز اعم از 11 کیلویی و یا پیک نیکی و گالن های حاوی مواد سریع الاشتعال ( بنزین – نفت ) در صندوق عقب خودرو پرهیز نموده ودر صورت نیاز قبل از قراردادن کپسول پیک نیکی شیر آلات را توسط آب و صابون آزمایش نموده واز سلامت و استاندارد بودن آن مطمئن شوید .

-5همراه داشتن کیف کمکهای اولیه و خاموش کننده آتش نشانی در خودرو شخصی می تواند کمک بسزایی به شما در زمان وقوع حریق و حادثه احتمالی نماید .

-6وجود مواد غذایی انرژی زا و البسه گرم و پتو و زنجیر چرخ در خودرو شخصی شما باتوجه به فصل واحتمال سرشدن هوا ضروری می باشد .

 -7از روشن نمودن آتش در محیط باز و در نزدیکی علف های خشک و یا درختان در حین سفر خودداری نموده و جهت طبخ چای و یاگرم کردن غذا از اجاق های که قبلاً توسط مسئولین پارکهای جنگلی و غیره تدارک دیده شده است استفاده نمائید .

8-در صورت هرگونه بروز تصادف و یا حادقه در جاده ها بین شهری در درجه اول وسیله نقلیه خود را به منتهی الیه سمت راست جاده هدایت نموده و نسبت به قراردادن علائم هشداری مانند مثلث خطر در فاصله 150 متری جهت هشدار به رانندگان در حال حرکت اقدام نمائید.

9-در صورت بروز تصادف شدید که همراه با ریزش بنزین از خودرو می باشد در درجه اول جهت جلوگیری از آتش سوزی اقدام به خاموش نمودن موتور خودرو نموده و بست باطری آن را قطع نمائید.

10-درصورت بروز آتش سوزی در خودرو ابتدا خونسردی خود را حفظ نموده و سپس توسط خاموش کننده دستی آتش نشانی که همراه دارید طبق دستور العمل حک شده برروی آن نسبت به خاموش نمودن خودرو اقدام نمائید.

11- جهت ایمنی خود و سرنشینان خودرو به هشدارهای پلیس راه توجه نموده و از سرعت زیاد پرهیز نمائید البته علائم هشداری جاده نیز کمک بسزایی به شما می نماید .

12- در خاتمه با آرزوی توفیق روز افزون و سلامتی و نشاط برای شما و خانواده امیدواریم که رعایت توصیه های ایمنی اراه شده ز سوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی سفر خوش و بی خطری را اشته از تعطیلات نوروزی خود لذت برده باشید .