ایمنی چهارشنبه آخر سال

ایمنی چهارشنبه آخر سال

ایمنی چهارشنبه آخر سال

چهارشنبه سوری!

 

تامین ایمنی در شهر بزرگی مثل یزد با تلاش مضاعف و همکاری همه همشهریان و تلاش همه جانبه آتش نشانان و دیگر

گروه های امدادی امکان پذیر است .چهارشنبه سوری از جمله سنت هایی است که اگر با توجه به اصول ایمنی و رعایت انها انجام شود می تواند موجب نشاط ، همبستگی و همدلی احاد جامعه شود.سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با توجه به این مهم و به منظور تامین ایمنی هر چه بیشتر شهروندان به ویژه خانواده ها توصیه می کند:

1- ترقه و دیگر مواد محترقه نوعاً به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرد ، این مواد در اثر جابجایی ، حمل و نقل ، ضربه و حرارت عمل می کنند و منفجر می شوند .نگهداری این مواد در مکان ها و ظروف غیر استاندارد نا ایمن است و در اثر شرایط مساعد بدون دخالت انسان می تواند خود به خود حتی هنگام جابه جایی با دست و یا در داخل ساک و کیف در اثر حرارت و یا ضربه منفجر شود .

2- والدین و مسئولان واحدهای آموزشی با هشدار به نوجوانان و جوانان آنها را از خطرات و عوارض وحشتناک بازی با آتش و ترقه و مواد محترقه آگاه کنند .

3- فرزندانتان را از نگهداری مواد محترقه ، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی دستی حتی در مقادیر بسیار کم در جیب لباس وکیف منع کنید .

4- به شهروندان عزیز توصیه می شود خاموش کننده های دستی را در منزل و محل کار و در خودرو به صورت آماده ودر دسترس داشته باشند تا در صورت نیاز بتوانند

از آنها استفاده کنند .

5- در صورت بروز هرگونه آتش سوزی و حادثه دیگری ضمن حفظ خونسردی با شماره 125تماس بگیرید .

6 - پریدن از روی آتش با لباس های گشاد فوق العاده خطرناک است از این کار خودداری کنید .

7-  هیچ گاه برای سرگرمی آتش روشن نکنید .