برشکاری نا ایمن حادثه ساز شد

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵ ، در پی تماس شهروندی در ساعت ۱۶:۳۰ مورخ ۵ شهریور با ستاد فرماندهی آتش نشانی یزد ،مبنی بر حریق در زیر زمین منزل مسکونی بر اثر برشکاری مخزن گازوییل،  ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی يزد با توجه به حساسیت بالای عملیات آتش نشانانِ ایستگاه های ۲،۹،۷،۵،۱ را با خودروهای سنگین و نیمه سنگین و همچنین خودروی مجهز به دستگاه تنفسی را به محل حادثه اعزام کرد.
میرجلیلی سرپرست سازمان  گفت: هنگام حضور آتش نشانان در محل حادثه، در قسمتی از زير زمين يک منزل مسکونی  یک عدد تانكر گازوئيل  وجود داشته كه به دليل جوشکاری نا ایمن و تخلیه گازوئیل در چاه منزل دچار آتش سوزی شده و دود زيادی از این ساختمان خارج می شده است. که  آتش نشانان همزمان با جستجو در ساختمان، به مقابله با آتش سوزی پرداختند .
وی در ادامه افزود :با توجه به حجم زیاد مایعات قابل اشتعال داخل زیرزمین حریق بسیار گسترده بوده که بر اثر حرارت بالا چندین انفجار (فلش اور) صوررت گرفت که متاسفانه دو شهروند و یک آتشنشان دچار مصدومیت شدند که به بیمارستان منتقل شدند و بخشی از تجهیزات اطفای حریق نیز دچار آسیب گردید .
وی در پایان گفت :آتش نشانان پس از  تلاش زیاد موفق شدند  شعله های آتش را مهار و از سرایت آن به اطراف جلوگیری کنند.
 میرجلیلی به متصديان امور جوشكاری و برشكاری كه ميخواهند چنين اقدامی انجام دهند توصيه کرد:  قبل از هرگونه فعاليتی ضمن رعايت نكات ايمنی با كارشناسان آتش نشانی مشورت نمايند تا انشاالله شاهد اينگونه حوادث خطر آفرين نباشيم.