با تلاش آتش نشانان حریق مجتمع مسکونی مهار شد

ساعت 3:28 سحرگاه امروز 24 شهریور ماه

طی تماس ساکنان یک مجتمع مسکونی با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، بلافاصله
آتش نشانان ایستگاه شماره 2 و 9 با 3 دستگاه خودروی عملیاتی با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی یزد، به سمت صفائیه بلوار شهیدان انتظاری مجتمع مسکونی فرهنگ 4 طبقه 4 حرکت کردند.

به گفته محمدرضا رحیمی معاون عملیات آتش نشانی یزدکه از ابتدا در محل حضور داشت: یکی از واحدهای مجتمع مسکونی فرهنگ 4 در طبقه چهارم قسمت اتاق خواب به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شده و شعله های آتش در حال سرایت به دیگر واحدها بود که با مرکز 125 تماس و درخواست کمک می کنند.

وی با اشاره به اینکه دود ناشی از آتش سوزی به راهروها و طبقات بالایی مجتمع مسکونی نفوذ کرده و موجب حساس شدن این عملیات شده بود، افزود: نیروهای آتش نشانی کمتر از 5 دقیقه به محل حادثه رسیدند و به 2 گروه تقسیم شدند، گروه اول بی درنگ جریان برق و گاز مجتمع مسکونی را قطع کرده و به وسیله تجهیزات انفرادی و لوله های آبرسانی عملیات مهار شعله های سرکش آتش را آغاز کردند،همزمان گروه دیگری از آتش نشانان با مجهز شدن به دستگاه تنفسی وارد مجتمع شدند و عملیات تخلیه دود را انجام دادند.

رحیمی افزود:در این حادثه مالک مجتمع از ناحیه دست دچار سوختگی شده بود که خیلی سریع تحویل عوامل اورژانس گردید، و نیروهای آتش نشانی با تلاش همه جانبه شعله های آتش را کاملا خاموش و از سرایت شعله های آتش به واحدهای دیگر جلوگیری به عمل آوردند.