3 ساعت تلاش ناجیان 125 برای نجات کارگر از اعماق چاه

3 ساعت تلاش ناجیان 125 برای نجات کارگر از اعماق چاه


3 ساعت تلاش ناجیان 125 برای نجات کارگر از اعماق چاه

ریزش چاه كارگر افغانی را به كام مرگ كشاند.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، در پی اطلاع رسانی شهروندان به سامانه 125، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی يزد ساعت 14:37 بعد از ظهر ديروز جمعه 24 ديماه با دریافت خبر وقوع این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه هاي شماره 7 و 5 را با سه دستگاه خودروي  امداد و نجات به محل حادثه در اكرم آباد خيابان اميرالمومنين(ع) روبروي شركت سيم وكابل اعزام كرد.

سعيد ايران نژاد كه به عنوان بازرس و رئيس ايستگاه شماره 5 ناظر بر عملكرد نيروهاي عملياتي بود خاطر نشان كرد آتش‌نشانان در كمتر از 5 دقيقه خود را به محل حادثه رساندند و بی‌درنگ عملیات خود را برای بیرون آوردن فرد گرفتار شده از چاه آغاز کردند.

محمدرضا رحيمي معاون عمليات آتش نشانی يزد که در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت: آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات ایمنی و ابزار نجات وارد چاه شدند و پس از بررسی های اولیه مشخص شد کارگر مدفون شده حدوداً در عمق 6 متری چاه مدفون شده و خاک بسیار زیادی بر روی وی فرو ریخته و با توجه به کارشناسی رؤساي ايستگاه شماره 5 و 7 كه در محل حضور داشتند ، مشخص شد دیواره چاه بسیار سست و نا ایمن است و هر لحظه امكان ريزش مجدد وجود دارد كه اين موضوع باعث شد حساسيت كار امدادگران بيشتر شود . بالاخر با كمك بيل مكانيكي در مجاور چاه شروع به خاك برداري و با انتقال خاكهاي چاه به محل حفاري ، بعد از 3 ساعت تلاش بي وقفه توانستند کارگر افغان به نام مريدالدين 32 ساله را از عمق چاه به سطح زمين  منتقل كنند که متاسفانه امدادگران اورژانس که در محل حادثه حاضر بودند پس از معاینات لازم مرگ این کارگر را تائید و اعلام كردند .

آتشپاد دوم سيدعباس ميرشمسي مديرعامل سازمان آتش نشاني يزد با اظهار نگراني از عملكرد بعضي از پيمانكاران و صاحبان ساختمانها كه حداقل رعايت اصول ايمني را نمي كنند بيان نمود : متاسفانه از اول سالجاري تاكنون اين پنجمين حادثه بر اثر ريزش چاه است و تمامي حادثه ديدگان از تبعه افغان بوده اند و اين نشان مي دهد كه اكثر آنها اطلاعاتي در خصوص چگونگي حفر چاه و نوع خاك از نظر امكان ريزش ندارند .

اين مقام مسئول از همشهريان محترم درخواست نمود در زمان وقوع اينگونه حوادث از دلسوزي و دخالت در انجام امور امداد گران و اظهار نظر هاي بي مورد و كارشناسي نشده و تجمع در محل حادثه جداً خودداري نمايند چون اين مراتب باعث تأخير در امداد رساني همكارانمان به مددجويان مي شود . و حتي ممكن است جان امدادگران در معرض خطر قرار گيرد .