یک کارگاه حلاجی طعمه حریق شد

یک کارگاه حلاجی طعمه حریق شد

حریق گسترده در یک کارگاه حلاجی با تلاش آتش نشانان در کمترین زمان ممکن مهار و از گسترش حریق به دیگر قسمتهاي کارگاه جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني شهرداري يزد : محمدرضا رحيمي معاون عملیات سازمان که خود را به آتش نشانان رسانده و ناظر بر عملکرد نیروها بود ،گفت : رخداد این حادثه در ساعت  16:13 دیروز دوشنبه  16 بهمن ماه از طريق شهروندی به سامانه 125 این سازمان اطلاع رسانی مي شود ، ستاد فرماندهي بلافاصله 4 دستگاه خودروی عملیاتی از ایستگاه شماره 5 ،6،3و 7 به کشتارگاه سابق جنب مسجد شهدا اعزام مي نمايد.

رحیمی افزود : نیروهای عملیاتی کمتر از 2 دقیقه به محل حادثه رسیدند و با صحنه ای مواجه شدند که آتش به علت وجود مواد سریع الاشتعال به بیشتر قسمتهای کارگاه سرایت کرده بود. لذا بیدرنگ همزمان با اجرای عملیات ایمن سازی ، عملیات اطفای حریق را با  استفاده از چند رشته لوله آبدهی پرفشار آغاز کردند.

وی با بیان اینکه کانون حریق دستگاه حلاجی بوده و تنها به مقداری لوازم و نازک کاری کارگاه خسارت وارد شده، افزود: آتش نشانان  در یک عملیات خیلی حساس با توجه به دپو بودن گونی های پرز و پنبه در محل ورودی کارگاه ،با تلاش مضاعف توانستند در کمترین زمان ممکن حریق را مهار نمایند و پس از اجرای عملیات جداسازی و خنک کردن محل را تحویل مالک داده و به ایستگاه های خود مراجعت نمودند.

شایان ذکر است: علت این حریق از سوی کارشناسان سازمان در دست بررسی است .