یک کارگاه حلاجی طعمه حریق شد

یک کارگاه حلاجی طعمه حریق شد


یک کارگاه حلاجی طعمه حریق شد

حریق گسترده در یک کارگاه حلاجی با تلاش آتش نشانان در کمترین زمان ممکن مهار و از گسترش حریق به دیگر قسمتهاي کارگاه جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني شهرداري يزد : محمدرضا رحيمي معاون عملیات سازمان که خود را به آتش نشانان رسانده و ناظر بر عملکرد نیروها بود ،گفت : رخداد این حادثه در ساعت  16:13 دیروز دوشنبه  16 بهمن ماه از طريق شهروندی به سامانه 125 این سازمان اطلاع رسانی مي شود ، ستاد فرماندهي بلافاصله 4 دستگاه خودروی عملیاتی از ایستگاه شماره 5 ،6،3و 7 به کشتارگاه سابق جنب مسجد شهدا اعزام مي نمايد.

رحیمی افزود : نیروهای عملیاتی کمتر از 2 دقیقه به محل حادثه رسیدند و با صحنه ای مواجه شدند که آتش به علت وجود مواد سریع الاشتعال به بیشتر قسمتهای کارگاه سرایت کرده بود. لذا بیدرنگ همزمان با اجرای عملیات ایمن سازی ، عملیات اطفای حریق را با  استفاده از چند رشته لوله آبدهی پرفشار آغاز کردند.

وی با بیان اینکه کانون حریق دستگاه حلاجی بوده و تنها به مقداری لوازم و نازک کاری کارگاه خسارت وارد شده، افزود: آتش نشانان  در یک عملیات خیلی حساس با توجه به دپو بودن گونی های پرز و پنبه در محل ورودی کارگاه ،با تلاش مضاعف توانستند در کمترین زمان ممکن حریق را مهار نمایند و پس از اجرای عملیات جداسازی و خنک کردن محل را تحویل مالک داده و به ایستگاه های خود مراجعت نمودند.

شایان ذکر است: علت این حریق از سوی کارشناسان سازمان در دست بررسی است .