گزارش واحد عملیات سازمان آتش نشانی در سال 1390

گزارش واحد عملیات سازمان آتش نشانی در سال 1390


گزارش واحد عملیات سازمان آتش نشانی در سال 1390

آتش نشانان و امدادگران سازمان آتش نشانی در سال جاری  در 2121 حادثه و حریق شرکت نمودند.

پرسنل این سازمان از  9 ایستگاه عملیاتی ثابت در نقاط مختلف شهر با حضور در 1368 مورد حریق، نسبت به مهار و جلو گیری از گسترش بیشتر آنها اقدام نمودند.

بنا به گزارش روابط عمومی سازمان ،  بالاترین آمار حریق  در معابر و گذرگاهها و منازل مسکونی به ترتیب با  619 و 201 مورد بوده است  که این میزان 59 درصد کل حریق ها را به خود اختصاص داده است و همچنین حریق وسایل نقلیه و فضای سبز و کشاورزی را در رده های بعدی می باشد.

شایان ذکر است که  در این مدت  753 مورد حادثه در سطح شهر به وقوع پیوسته که مهمترین حوادث اتفاق افتاده که منجر به حضور اکیپ های امداد و نجات شده است به ترتیب مهار حیوانات و حشرات موذی و آبگرفتگی معابر و گذرگاهها با 182 و152 مورد که این میزان 44 درصد از کل حوادث را به خود اختصاص داده است و همچنین تصادف و وازگونی خودرو  و محبوس شدن انسان در رده های بعدی قرار دارد.  در طول این مدت 262 نفر از همشهریان در جریان حریق و حادثه مجروح شده اند که جهت انتقال به مراکز درمانی تحویل نیروهای اورژانس حاضر در محل شدند و 225 نفر از همشهریان در طول این مدت توسط پرسنل خدوم سازمان نجات یافته اند.

     مهمترین حوادث در سال جاری، حادثه انفجار فولاد غدیر، حریق پمپ بنزین سیلو، حریق رستوران شاهنامه، حریق خوابگاه دانشجویی، حادثه انفجار منزل مسکونی، حریق پارکینگ خودروهای فرسوده، حریق کارگاه چوب بری، حریق کارخانه ریسندگی و همچنین 13 مورد انفجار نا شی از شارژ غیر اصولی خودروهای دوگانه سوز در سطح بوده است .

این سازمان به همشهریان  عزیز توصیه نمود  با توجه به نزدیک به روزهای پایانی سال   و برگزاری مراسم  چهارشنبه سوری ،  خانه تکانی و مسافرت های نوروزی ، با رعایت نکات ایمنی  سالی خوش و بدون حادثه در پیش رو داشته باشند. 

آدرس کوتاه :