يكي از بي نظير ترين حوادث جهان

يكي از بي نظير ترين حوادث جهان


يكي از بي نظير ترين حوادث جهان

در پی اقدام غیراصولی و ناایمن به هنگام  نصب بالابر جهت حفر چاه جذبی ، موتور بالابر از شاسي جدا و در داخل چاه سقوط مي كند .  

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد ، حسين انتظامي رئيس ايستگاه شماره 3 كه در محل حضور داشت گفت : رخداد این حادثه در ساعت 10:14 صبح روز بیست و هشتم  اردیبهشت به مرکز فوریتهای امداد و نجات ( 125 ) اطلاع رسانی مي شود . ستاد فرماندهي بلافاصله پس از دریافت اين خبر  امدادگران را از ايستگاه هاي شماره 6و 3  با سه دستگاه خودروي امداد چاه به شهر شاهدیه كوچه وحدت اعزام مي نمايد .

وي افزود: اولين گروه امداد گران ظرف مدت 4 دقيقه از ايستگاه شماره 3 به محل حادثه مي رسند و همزمان با اجراي عمليات ايمن سازي ، عمليات امداد و نجات را آغاز مي كنند كه ديگر گروه ها مي رسند .

 انتظامي با بيان اينكه اين حادثه از نوع خود در جهان بي نظير است گفت : این حادثه، به علت عدم رعايت اصول ايمني ، موتور بالابر  از شاسي جدا مي شود و به صوررت افقی به داخل چاه سقوط مي كند از طرفي كارگر مقني در ميله چاه در عمق 15 متري در حال حفر چاه مي باشد ، ابتدا سرعت سقوط زياد بوده ولي به علت گیر كردن بالابر به دیواره چاه هرچه به مقني نزديكتر مي شود ، سرعت آن كاسته شده تا حدي كه وقتي به وي مي رسد با سرعت ملایم بالاي سر مقني ايست مي كند و  متعاقب آن محبوس شدن  مقنی در بین بالابر و کف چاه و  وارد آمدن فشار بر روی بدن او  و فریاد های کمک خواستن ، باعث مي شود امدادگران بلافاصله با  استفاده از تجهیزات امداد و نجات چاه  به داخل چاه رفته و اقدام  به بیرون آوردن موتور بالابر  نموده و سپس موفق شدند كارگر مقنی به نام احسان – ت ، 25 ساله را صحيح و سالم به بیرون انتقال  نمایند .  

آدرس کوتاه :