نشست خبری مدیر عامل سازمان با اصحاب رسانه

نشست خبری مدیر عامل سازمان با اصحاب رسانه


نشست خبری مدیر عامل سازمان با اصحاب رسانه

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني يزد ، به منظور گراميداشت هفتم مهرماه  روز آتش نشانی و ایمنی كه يادآور تلاش و ايثار شهداي آتش نشان در دوران دفاع مقدس مي باشد ، نشست خبری با حضور باشكوه اصحاب رسانه و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری یزد در تاریخ چهارم مهر ماه در دفتر مدیرعامل سازمان برگزار شد .

در ابتدا سیدعباس میرشمسی ضمن خوشامد گویی به خبرنگاران عزيز و عرض تسلیت به مناسبت حادثه غم انگيز مناء به تشریح عملکرد سازمان پرداخت و گفت : اكنون سازمان آتش نشانی يزد دارای 9 ایستکاه فعال با 40 دستگاه خودروي عملياتي و 120 نفر نیروی آتش نشان ، درحال خدمت رسانی به همشهريان می باشد و یک ایستگاه با پیشرفت فیزیکی60 در صد در فلکه پنجم آزادشهر در حال ساخت می باشد و ایستگاه شماره 11 سازمان واقع در خيابان شهداي محمود آباد به مناسبت هفتم مهر ماه امروز با حضور مسئولین مدعو مراسم آغاز احداث آن برگزار شد .

در ادامه مديرعامل سازمان از افزايش 9 درصدي حريق و حادثه در 6 ماهه اول سالجاري  نسبت به 6 ماهه مشابه سال قبل خبر داد ، و اينكه زمان رسیدن به حوادث از اهمیت ویژه‌ای برخودار است، اظهار داشت : آتش‌نشانی يزد در شش ماهه اول امسال میانگین زمان رسیدن به محل حادثه را به سه دقيقه و 40 ثانیه رسانده است .

وي با بيان اينكه  2 رکن اصلی در این سازمان  ورزش و  آموزش است افزود : ورزش لازمه کار آتش نشانان است که هر 2 ماه یکبار تست ورزشی از آتش نشانان گرفته می شود . در زمینه آموزش های درون و برون سازمانی اقدامات خوبی صورت گرفته است که از جمله طرح آموزشی 30 شب 30 مسجد در ماه مبارک رمضان از مهمترین آنها بوده است.

میرشمسی از دیگر اقدامات مهم در جهت پیشگیری از حریق  ، راه انداری گشت ایمنی و پیشگیری بوده که روزانه عوامل خطر زا در سطح شهر را گزارش می نمایند . از ديگر قدامات مهم پیگیری برای نصب نرم افزار حریق و حادثه می باشد که این نرم افزار  ناوگان عملیاتی را مدیریت می کند . بحث خرید نردبان 56 متری با هزینه 50 میلیارد ريال و اختصاص بودجه يازده ميليارد ريالي  برای خرید تجهیزات از دیگر اقدامات مهم این سازمان بوده است .

در پایان مدیر عامل سازمان به سوالات مطرح شده از سوی خبرنگاران پاسخ داد و از حضور گرم آنها تشكر نمود .