نرم افزار آنالیز و محاسبات جریان سیالات Sunrise PIPENET Vision

نرم افزار آنالیز و محاسبات جریان سیالات Sunrise PIPENET Vision


نرم افزار آنالیز و محاسبات جریان سیالات Sunrise PIPENET Vision

Sunrise PIPENET Vision 1.5.0.2722  به منظور آنالیز و محاسبات جریان سیالات ارائه شده و یکی از پر کاربردترین نرم افزارهای رشته مهندسی مکانیک به شمار می رود ، نرم افزارPIPENET VISION توسط شرکت SUNRISE SYSTEMS در کشور انگلستان طراحی و تولید شده است.

این نرم افزار به سه مدول نرم افزاری مجزای زیر تقسیم می شود:

1- مدول نرم افزاری استاندارد(Standard Module)

آنالیز و محاسبات هیدرولیکی جریان سیال در حالت پایدار برای سیالات متفاوت از قبیل آب ، هوا ، بخار... و سیال های تعریف شده بوسیله کاربر در سیستم های مختلف توسط این نرم افزار انجام پذیر می باشد.

سیستم آب خنک کن ، سیستم توزیع و پخش بخار ، سیستم های تهویه ، سیستم هوای فشرده و سیستم های لوپ بسته از این دسته سیستم ها می باشند.

با توجه به وجود دو فاز طراحی و محاسبه می توان با تعیین حداکثر سرعت مجاز و یا افت فشار مناسب در نهایت سایز لوله ها و نقطه کارکرد پمپ ها و ... را تعیین (فاز طراحی) و نیز می توان با مشخص کردن سایز لوله ها محاسبات را کنترل و صحت آن ها را مشاهده نمود(فاز محاسبه).

2- مدول نرم افزاری اسپری/اسپرینکلر(Spray/Sprinkler Module)

این نرم افزار ، ابزاری توانمند به منظور طراحی سیستم های آتش نشانی قابل کارکرد در نیروگاه ، پالایشگاه ، سایت های پتروشیمی و ... مطابق با قواعد(NFPA 13, NFPA 15, NFPA 16) NFPA می باشد. سیستم های آتش نشانی ترکیبی از رینگ اصلی ، سیستم دیلوج ، سیستم اسپرینکلر ، تزریق فوم و ... بوده که می توان با استفاده از نرم افزار فوق سایز پمپ ها ، لوله ها ، نازل ها (Spray & Sprinkler) و ... را طراحی و محاسبه نمود. این نرم افزار همانند Standard Module برای آنالیز جریان سیال در سیستم های آتش نشانی برای حالت پایدار ( در دو فاز طراحی و محاسبه) می باشد. نگارش جدید این مدول نرم افزاری دارای قابیلیت Import/Export با نرم افزار AutoCAD می باشد.

3- مدول نرم افزاری گذرا و ناپایدار(Transient Module)

قابلیت بسیار بالا در آنالیز دینامیکی شبکه های لوله کشی(بویژه خطوط انتقال سیال) همراه با محاسبه نیروهای ناپایدار هیدرولیکی از ویژگی های این نرم افزار می باشد.

در سیستم هایی که موج های فشاری ناشی از باز و بسته شدن شیرآلات ، خاموش شدن ناگهانی پمپ یا توربین بخار و ... وجود دارد نیروهای غیرمتقارن بزرگی تولید می شود و بدلیل همین نیروهای هیدرولیکی ناپایدار ، خطر شکستگی شبکه لوله کشی و خسارات ناشی از آن وجود خواهد داشت.

توسط این نرم افزار علاوه بر آنالیز دینامیکی شبکه های لوله کشی و مشاهده موج های فشاری به صورت گرافیکی (نمودار و انیمیشن) امکان بررسی راه حل های موجود به منظور کاهش موج های فشاری و به تبع آن نیروهای ناپایدار هیدرولیکی (از قبیل استفاده از اکومولاتور ، تانک سرج ، تغییر در نحوه باز و بسته شدن شیرها و ...) نیز میسر می باشد. نگارش جدید این مدول نرم افزاری دارای قابلیت ارتباط با نرم افزار آنالیز تنش لوله ها ، CAESAR II می باشد.

 

 نکته:
هر سه مدول این نرم افزار فعال می باشد و بدون مشکل اجرا می شود.
این نرم افزار تست شده است و بدون هیچ مشکلی و به راختی نصب می شود.
این نرم افزار توسط بعضی از شرکتها به قیمتهای بالایی در حدود چندین میلیون تومان به فروش می رسد

 

برای دانلود این نرم افزار بروی عکس زیر کلیک کنید ....

 

 

آدرس کوتاه :