نجات 7 نفر از شهروندان از میان دود و حرارت

نجات 7 نفر از شهروندان از میان دود و حرارت


نجات 7 نفر از شهروندان از میان دود و حرارت

نیروهای آتش نشانی با حضور در محل آتش سوزی فروشگاه پوشال کولر و لوله و تاسیسات 7 نفر که در طبقه فوقانی آن مغازه ساکن بودند را از میان دود و حرارت نجات دادند.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، طی تماس شهروندان با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های 13،8،10و1 با 5 دستگاه خودروی عملیاتی،با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان
آتش نشانی یزد، ساعت 14:42 دیروز 19 فروردین ماه به سمت میدان حضرت ابوالفضل(ع) ابتدای بلوار آزادگان حرکت کردند.

به گفته محمدرضا رحیمی معاون عملیات آتش نشانی یزد که از ابتدا در محل حضور داشت: فروشگاه پوشال کولر و لوله و تاسیسات به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شده و در طبقه فوقانی آن مغازه 7 نفر از یک خانواده ساکن بودند و شعله های آتش در حال سرایت به طبقات بالایی مغازه بود که آتش نشانان کمتر از 2 دقیقه به محل حادثه رسیدند.

وی در ادامه گفت: دود ناشی از آتش سوزی به راه پله و طبقات بالایی فروشگاه نفوذ کرده و موجب محبوس شدن ساکنان در میان دود و حرارت شده بود.

رحیمی افزود: نیروهای آتش نشانی بی درنگ جریان برق و گاز مغازه را قطع کرده و به وسیله تجهیزات انفرادی و لوله های آبرسانی عملیات مهار شعله های سرکش آتش را آغاز کردند.

وی خاطرنشان کرد: همزمان گروه دیگری از آتش نشانان با مجهز شدن به دستگاه های تنفسی وارد طبقه فوقانی شدند و 7 نفر از ساکنان شامل؛ 5 نفر بانو و کودک و 2 نفر مرد را از طبقات بالایی به سطح زمین منتقل نمودند.

آتشپاد دوم سیدعباس میرشمسی که از ابتدا در کنار آتش نشانان حضور داشت و ناظر بر عملکرد آنها بود بیان نمود : خوشبختانه در این حادثه به هیچ از اهالی و آتش نشانان آسیبی نرسید و نیروهای آتش نشانی با تلاش همه جانبه شعله های آتش را مهار و کاملا خاموش کردند و از سرایت شعله های آتش به طبقه بالایی مغازه جلوگیری به عمل آوردند.