نجات 5 نفر از شهروندان از میان دود و حرارت

نجات 5 نفر از شهروندان از میان دود و حرارت


نجات 5 نفر از شهروندان از میان دود و حرارت

نیروهای آتش نشانی با حضور در محل آتش سوزی منزل مسکونی، 5 نفر از ساکنان را از میان دود و حرارت نجات دادند.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، طی تماس شهروندی با سامانه 125 مبنی بر حریق یک منزل مسکونی و اطلاع رسانی این حادثه، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه شماره  5 با 2 دستگاه خودروی عملیاتی، ساعت 11:01 دیروز 3 مرداد ماه به سمت خیابان امام خیابان جمالزاده حرکت کردند.

به گفته محمدرضا رحیمی معاون عملیات آتش نشانی یزد که در محل حضور داشت : در طبقه بالایی یک منزل مسکونی 2 طبقه به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شده و شعله های آتش در حال سرایت به طبقه زیر همکف ساختمان بود.

وی در ادامه گفت: دود ناشی از آتش سوزی به طبقه زیر همکف مسکونی نفوذ کرده و موجب محبوس شدن 5 نفر از ساکنان در میان دود و حرارت شده بود.

رحیمی افزود: نیروهای آتش نشانی بی درنگ جریان برق و گاز ساختمان را قطع کرده و به وسیله تجهیزات انفرادی و لوله های آبرسانی عملیات مهار شعله های سرکش آتش را آغاز کردند.

وی خاطرنشان کرد: همزمان گروه دیگری از آتش نشانان با مجهز شدن به دستگاه های تنفسی وارد طبقه ی زیرین شدند و 5 نفر از ساکنان را به بیرون از ساختمان منتقل نمودند

سعید ایران نژاد بازرس و رئیس ایستگاه شماره 5 که از ابتدا در کنار آتش نشانان حضور داشت بیان نمود: خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک دیگر از اهالی مجتمع مسکونی آسیبی نرسید و نیروهای آتش نشانی با تلاش همه جانبه شعله های آتش را مهار و کاملا خاموش کردند و از سرایت شعله های آتش به دیگر قسمتها جلوگیری به عمل آوردند.

گفتنی است؛ کارشناسان علت یابی سازمان آتش نشانی یزد در حال بررسی علت بروز این حادثه هستند.