نجات 2 نفر در حریق مجتمع مسکونی

نجات 2 نفر در حریق مجتمع مسکونی


نجات 2 نفر در حریق مجتمع مسکونی

نیروهای آتش نشانی با حضور در محل آتش سوزی مجتمع مسکونی، ساکنان را از میان دود و حرارت نجات دادند.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، طی تماس ساکنان یک مجتمع مسکونی با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های 7،9،6،5و2با 5 دستگاه خودروی عملیاتی ، نردبان هیدرولیکی و خودرو حامل تشک نجات با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی یزد ، ساعت 11:49 امروز چهارشنبه 17 آبان ماه به سمت بلوار مدرس خیابان دانش مجتمع مسکونی مهتاب حرکت کردند.

به گفته حسین انتظامی جانشین معاون عملیات آتش نشانی یزد : در طبقه 4  یک مجتمع مسکونی 7 طبقه به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شده و شعله های آتش در حال سرایت به طبقات بالایی ساختمان بود.

وی در ادامه گفت: دود ناشی از آتش سوزی به راهروها و طبقات بالایی مجتمع مسکونی نفوذ کرده و موجب محبوس شدن تعدادی از ساکنان در میان دود و حرارت شده بود.

انتظامی افزود: نیروهای آتش نشانی بی درنگ جریان برق و گاز مجتمع مسکونی را قطع کرده و به وسیله تجهیزات انفرادی و لوله های آبرسانی عملیات مهار شعله های سرکش آتش را آغاز کردند.

وی خاطرنشان کرد: همزمان گروه دیگری از آتش نشانان با مجهز شدن به دستگاه های تنفسی وارد مجتمع مسکونی شدند و 2 نفر که دچار مشکل تنفسی شده بودند را تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

آتشپاد دوم سیدعباس میرشمسی که از ابتدا در کنار آتش نشانان حضور داشت بیان نمود : خوشبختانه در این حادثه نیز به هیچ یک دیگر از اهالی مجتمع مسکونی آسیبی نرسید و نیروهای آتش نشانی با تلاش همه جانبه شعله های آتش را مهار و کاملا خاموش کردند و از سرایت شعله های آتش به طبقات بالایی جلوگیری به عمل آوردند.

گفتنی است؛ کارشناسان علت یابی سازمان آتش نشانی یزد در حال بررسی علت بروز این حادثه هستند.