نجات 2 كارگر در منبع سرپوشيده هوايي

نجات 2 كارگر در منبع سرپوشيده هوايي


نجات 2 كارگر در منبع سرپوشيده هوايي

بی احتیاطی کارگران در هنگام رنگ آميزي مخزن سرپوشيده هوايي باعث مسمومیت و به خطر افتادن جانشان گرديد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد، به دنبال تماس با سامانه 125
آتش نشانی و اطلاع رسانی این حادثه ساعت 18:39 روز جمعه 11 فروردين،ستاد فرماندهی آتش نشانی يزد بلافاصله  نیروهای عملیات ایستگاه هاي شماره 1 و 8  را با 3 دستگاه خودروي عملياتي و يك دستگاه خودروي بالابر 32 متري به محل حادثه واقع در بلوار جانباز كوچه سنگ بري فتوحي اعزام کرد.

محمدرضا رحيمي معاون عمليات سازمان كه خود را به محل حادثه رسانده بود در این خصوص گفت: دو نفر كارگر به نام هاي فريدون-گ 52 ساله و فرزنش 18 ساله اش در حال رنگ آميري يك منبع هوايي آب با محلوطي از تينر و بنزين و رنگ در بودند که بدون توجه به خطرات عمل خود باعث تصاعد گازهاي سمي شده و پس از استشاق اين گازها هر دو در معرض مسمومیت و خفگی قرار مي گيرند بطوريكه چنانچه نيروهاي امدادي براي 2 دقيقه ديرتر به محل مي رسيدند ، هر دو فوت مي شدند.

وی افزود: آتش نشانان بي درنگ با استفاده از تجهيزات ويژه و دستگاه تنفسي این 2 کارگر را که لحظات دلهره آوری را سپری کرده بودند به حالت بيهوشي از محل خارج  و تحويل عوامل اورژانس دادند. سپس با استفاده از فن های فشار مثبت، گاز متصاعد شده را خارج کرده و پس از پاک سازی کامل محیط، به ايستگاههاي خود مراجعت نمودند.

رحيمي تصریح کرد: با سرعت عمل خوب آتش نشانان و خنثی سازی این گاز سمی، خوشبختانه به هیچ یک از افراد حاضر در محل صدمه ای وارد نشد.

آدرس کوتاه :