نجات 18 نفر از شهروندان از میان دود و حرارت

نجات 18 نفر از شهروندان از میان دود و حرارت


نجات 18 نفر از شهروندان از میان دود و حرارت

نیروهای آتش نشانی با حضور در محل آتش سوزی مجتمع مسکونی، 18 نفر از ساکنان را از میان دود و حرارت نجات دادند.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، طی تماس ساکنان یک مجتمع مسکونی با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های 7،9،6،5،1و 8 با 8 دستگاه خودروی عملیاتی ، نردبان هیدرولیکی و خودرو حامل تشک نجات با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی یزد ، ساعت 3:34 صبح امروز به سمت بلوار مدرس خیابان دانش مجتمع مسکونی مانا حرکت کردند.

به گفته حسین انتظامی جانشین معاون عملیات آتش نشانی یزد : در طبقه 6  یک مجتمع مسکونی 8 طبقه دارای 32 واحد مسکونی به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شده و شعله های آتش در حال سرایت به طبقات بالایی ساختمان بود.

وی در ادامه گفت: دود ناشی از آتش سوزی به راهروها و طبقات بالایی مجتمع مسکونی نفوذ کرده و موجب محبوس شدن ساکنان در میان دود و حرارت شده بود.

انتظامی افزود: نیروهای آتش نشانی بی درنگ جریان برق و گاز مجتمع مسکونی را قطع کرده و به وسیله تجهیزات انفرادی و لوله های آبرسانی عملیات مهار شعله های سرکش آتش را آغاز کردند.

وی خاطرنشان کرد: همزمان گروه دیگری از آتش نشانان با مجهز شدن به دستگاه های تنفسی وارد مجتمع مسکونی شدند و 18 نفر از ساکنان شامل؛ 13 نفر بانو و کودک و 5 نفر مرد را از طبقات بالایی به وسیله نردبان هیدرولیکی خارج کرده و 5 نفر از افراد نجات یافته که دچار مشکل تنفسی شده بودند تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

آتشپاد دوم سیدعباس میرشمسی که از ابتدا در کنار آتش نشانان حضور داشت بیان نمود : خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک دیگر از اهالی مجتمع مسکونی آسیبی نرسید و نیروهای آتش نشانی با تلاش همه جانبه شعله های آتش را مهار و کاملا خاموش کردند و از سرایت شعله های آتش به طبقات بالایی جلوگیری به عمل آوردند.

گفتنی است؛ کارشناسان علت یابی سازمان آتش نشانی یزد در حال بررسی علت بروز این حادثه هستند.

آدرس کوتاه :