نجات پیرمرد 82 ساله از میان دود و حرارت

نجات پیرمرد 82 ساله از میان دود و حرارت


نجات پیرمرد 82 ساله از میان دود و حرارت

نیروهای آتش نشانی با حضور در محل آتش سوزی زیرزمین مسکونی، پیرمرد 82 ساله ای که در میان دود و حرارت محاصره بود، نجات دادند.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، طی تماس شهروندان با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های شماره 13و 9 با 3 دستگاه خودروی عملیاتی، ساعت 18:04 دیروز 9 اردیبهشت ماه به سمت خیابان طلوع نبش کوچه 16 حرکت کردند.

به گفته حسین انتظامی جانشین معاون عملیات آتش نشانی یزد : یک زیرزمین مسکونی به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شده و شعله های آتش در حال سرایت به دیگر قسمتهای ساختمان بود که آتش نشانان کمتر 2 دقیقه از ایستگاه شماره 13 که اخیراً مورد بهره برداری رسیده به محل حادثه رسیدند

وی در ادامه گفت: دود ناشی از آتش سوزی تمام فضای زیرزمین را احاطه کرده بود و موجب محبوس شدن پیرمرو 82 ساله ای به نام حسن.س در میان دود و حرارت شده بود، که  نیروهای آتش نشانی بی درنگ جریان برق و گاز زیرزمین را قطع کرده و به وسیله تجهیزات انفرادی و لوله های آبرسانی عملیات مهار شعله های سرکش آتش را آغاز کردند.

وی خاطرنشان کرد: همزمان گروه دیگری از آتش نشانان با مجهز شدن به دستگاه های تنفسی وارد زیرزمین شدند و آن پیرمرد را به بیرون منتقل و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

آتشپاد دوم سیدعباس میرشمسی رئیس سازمان آتش نشانی یزد که از ابتدا در کنار آتش نشانان حضور داشت بیان نمود : خوشبختانه در این حادثه به هیچ کس دیگر آسیبی نرسیده و نیروهای آتش نشانی با تلاش همه جانبه شعله های آتش را مهار و کاملا خاموش کردند و از سرایت شعله های آتش به دیگر قسمتها جلوگیری به عمل آوردند.

گفتنی است؛ کارشناسان علت یابی سازمان آتش نشانی یزد در حال بررسی علت بروز این حادثه هستند.

 

آدرس کوتاه :