نجات معجزه آسای کشاورز 36 ساله از قعر چاه

نجات معجزه آسای کشاورز 36 ساله از قعر چاه


نجات معجزه آسای کشاورز 36 ساله از قعر چاه

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد، طبق اطلاع از سازمان اتش نشانی زارچ در تاریخ6/1/90ساعت 30/17مبنی بر کمک و امداد رسانی در رابطه با سقوط فردی در چاه 35 متری واقع در زارچ و ضرورت كمك به پرسنل آتش نشانی زارچ در خصوص نجات وی ، بلافاصله نیروهای عملیاتی و امدادی از ایستگاه شماره 6 به همراهی مدیر عملیات شیفت 2 سازمان  به محل مورد نظر اعزام و ابتدا با ایمن سازی محل و با توجه به شرایط نا مساعد جوی و در حالی که هوا مملو از گرد و غبار بود با استفاده از دستگاه بالابر پس از 3 ساعت تلاش مضاعف اقدام به بیرون آوردن فرد مصدوم از عمق چاه نمودند .

خوشبختانه با وجود اینکه کف چاه حاوی ماسه نرم بود وی فقط از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی شده بود که بلا فاصله تحویل نیروهای اورژانس داده شد.

طبق اظهارات مصدوم زمانی که وی جهت سرکشی به امورات کشاورزی خود به محل عزیمت نموده بود به دلیل طوفانی بودن هوا و عدم دید کافی و همچنین نبودن حصار در اطراف چاه به داخل چاه سقوط، و با توجه به جراحت از ناحیه مچ پا از همان لحظات اولیه درخواست کمک می کند اما به علت غیر مسکونی بودن منطقه و عدم حضور فردی در اطراف چاه به مدت یک شبابه روز  را در عمق چاه با درد فراوان به سر می برد. با اعلام خانواده وی به سازمان آتش نشانی زارچ و اورژانس و در نهایت با اطلاع به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی یزد و حضور به موقع امدادگران  وی از مرگ حتمی نجات می یابد .

سيد محمد میرجلیلی مدیر عامل سازمان در خصوص این گونه حوادث اظهار داشت :کشاروزان عزیز می بایست ضمن رعایت نکات ایمنی در مورد چاههای اطراف محل کار خود با طوقه چینی و حصاركشي چاههای پیرامون محدوده ی خود را مشخص و علامت گذاری نمایند و اگر چاهی بلا استفاده بود با احداث درپوش مناسب بر روی آن از وقوع چنین حوادث ناگواری جلوگیری بعمل آورند .