نجات معجزه آسای کارگر از زیر خروارها خاک

نجات معجزه آسای کارگر از زیر خروارها خاک

کارگری که حین حفر کانال برای اتصال لوله های فاضلاب ، زیر خروارها خاک گرفتار شده بود که با عملیات نفسگیر آتش نشانان نجات یافت.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد، طی تماس شهروندان با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، نیروهای ایستگاه 5 ،8 و 1 آتش نشانی با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی یزد، ساعت 11:41 ظهر امروز به بلوار 22 بهمن کوچه شماره 9 رهسپار شدند.

سعید ایران نژاد بازرس سازمان آتش نشانی یزد که از همان لحظات اولیه به همراه آتش نشانان در محل حادثه حضور و ناظر بر عملکرد نیروها بود گفت: در کوچه ی مذکور جنب منزل ، کارگری مشغول حفر کانالی به عمق 4 متر برای اتصال لوله های فاضلاب به چاه بوده که ناگهان دیواره کانال ریزش کرده و آن کارگر، به طور کامل زیر خروارها خاک گرفتار شده بود.

وی در ادامه افزود: نیروهای آتش نشانی به سرعت ایمن سازی های لازم را انجام دادند و با توجه به سست بودن دیواره کانال، با استفاده از تجهیزات مخصوص از ریزش قسمت های سست دیواره جلوگیری کردند.
بازرس سازمان ، تصریح کرد: آتش نشانان بی درنگ عملیات خاک برداری از روی بدن کارگر 55 ساله به نام محمد حسن . ح را آغاز کردند و پس از 40 دقیقه تلاش مضاعف موفق شدند وی را از زیر خروارها خاک خارج کنند.

ایران نژاد در پایان گفت: نیروهای آتش نشانی کارگر را برای انجام معاینات پزشکی و انتقال به مراکز درمانی، تحویل عوامل اورژانس دادند که خوشبختانه مشخص شد حال عمومی وی مساعد است.