نجات معجزه آسای کارگر از زیر خروارها خاک

نجات معجزه آسای کارگر از زیر خروارها خاک


نجات معجزه آسای کارگر از زیر خروارها خاک

کارگری که حین حفر کانال برای اتصال لوله های فاضلاب ، زیر خروارها خاک گرفتار شده بود که با عملیات نفسگیر آتش نشانان نجات یافت.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد، طی تماس شهروندان با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، نیروهای ایستگاه 5 ،8 و 1 آتش نشانی با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی یزد، ساعت 11:41 ظهر امروز به بلوار 22 بهمن کوچه شماره 9 رهسپار شدند.

سعید ایران نژاد بازرس سازمان آتش نشانی یزد که از همان لحظات اولیه به همراه آتش نشانان در محل حادثه حضور و ناظر بر عملکرد نیروها بود گفت: در کوچه ی مذکور جنب منزل ، کارگری مشغول حفر کانالی به عمق 4 متر برای اتصال لوله های فاضلاب به چاه بوده که ناگهان دیواره کانال ریزش کرده و آن کارگر، به طور کامل زیر خروارها خاک گرفتار شده بود.

وی در ادامه افزود: نیروهای آتش نشانی به سرعت ایمن سازی های لازم را انجام دادند و با توجه به سست بودن دیواره کانال، با استفاده از تجهیزات مخصوص از ریزش قسمت های سست دیواره جلوگیری کردند.
بازرس سازمان ، تصریح کرد: آتش نشانان بی درنگ عملیات خاک برداری از روی بدن کارگر 55 ساله به نام محمد حسن . ح را آغاز کردند و پس از 40 دقیقه تلاش مضاعف موفق شدند وی را از زیر خروارها خاک خارج کنند.

ایران نژاد در پایان گفت: نیروهای آتش نشانی کارگر را برای انجام معاینات پزشکی و انتقال به مراکز درمانی، تحویل عوامل اورژانس دادند که خوشبختانه مشخص شد حال عمومی وی مساعد است.

 

آدرس کوتاه :