نجات دختر بچه 3 ساله از زیر آوار

نجات دختر بچه 3 ساله از زیر آوار


نجات دختر بچه 3 ساله از زیر آوار

دختر بچه ای در مطبخ خانه درحال بازی کردن بود که ناگهان سقف چوب پوش ریزش می کند و صدای خنده هایی که خاموش می شود .

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد ، این حادثه راس ساعت 11:18 بیست و هفتم فروردین هنگامی رخ داد که دختر بچه 3 ساله در مطبخ خانه ای در حال بازی کردن بود که ریزش سقف وی را زیر خروارها خاک و چوب مدفون کرد .

 این حادثه به سامانه 125 سازمان اعلام شد ، ستاد فرماندهی بلافاصله 3 دستگاه خودرو امداد و نجات از ایستگاه شماه 5 و 6 به سوی محل حادثه در خیابان شهید دستغیب کوچه لاله 9 اعزام می کند .

محمدرضا رحیمی رئیس ایستگاه شش که در محل حضور داشت در مورد این حادثه دلخراش گفت : اولین گروه امدادگران پس از 2 دقیقه به محل حادثه رسیدند و همزمان با اجرای عملیات ایمن سازی ، عملیات آوار برداری را شروع کردند که گروه های بعدی و همچنین مدیرعامل سازمان خود را به محل حادثه رساندند .

وی افزود : ابتدا با شناسائی محل مدفون شدن آن دختر کوچولو به نام نازگل – س ، با تلاش مضاعف امدادگران وی بعد از 2 دقیقه  از لابلای چوب و خروارها خاک به بیرون منتقل نمودند .   

رحیمی گفت : طبق اطلاعاتی که کسب نمودم مدیرعامل سازمان آقای سیدعباس میرشمسی در دفتر کار خود با پر سنل جلسه داشتند که از طریق بی سیم متوجه حادثه شده و سریع خودشان را با 2 نفر دیگر از همکاران به محل می رسانند که هم زمان نازگل کوچولو به بیرون منتقل شده بود و متاسفانه علائم حیاتی نداشت  که با پیشنهاد آقای میرشمسی بیدرنگ وی را به اورژانس بیمارستان سیدالشهداء رساندیم  و تحویل پرسنل زحمتکش آن فوریت پزشکی دادیم .

رحیمی در پایان افزود مدیرعامل از وضعیت آن دختر کوچولو خیلی متاسف بود و در کنار تیم پزشکی برای برگشت علائم حیاتی وی به دعا گویی مشغول بود ، در نهایت با تلاش مضاعف کادر پزشکی اورژانس آن بیمارستان ، قلب نازگل احیاء شد ولی متاسفانه ضریب هوشی نداشت که مدیرعامل سازمان ضمن تقدیر و تشکر از تیم پزشکی، با باری ازغم و اندوه جهت انجام ماموریتهای بعدی به سازمان مراجعت نمودیم .

آدرس کوتاه :