نجات جان فرد مصدوم با رشادت پرسنل سازمان آتش نشانی

نجات جان فرد مصدوم با رشادت پرسنل سازمان آتش نشانی


نجات جان فرد مصدوم با رشادت پرسنل سازمان آتش نشانی

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد ، طبق اطلاع تلفنی به مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی مقارن ساعت 21/17 مورخ 17/1/90 مبنی بر اینکه از رستوران سنتی شاهنامه واقع در خیابان کاشانی دود غلیظی مشاهده می شود بی درنگ پرسنل عملیاتی از ایستگاه هاي شماره 1 ( بلوار طالقاني) و 2 ( بلوارشهيد دشتي ) به محل اعلام شده عزیمت و ابتدا با ایمن سازی محل و متعاقب آن  قطع جریان برق و گاز و با استفاده از 2 رشته لوله آبدهی وبکارگیری تجهیزات ایمنی و خاموش کننده موفق شدند با مهار شعله های آتش از گسترش آن جلوگیری نمایند .

در این حریق کارگر زن 28 ساله اي که از ناحیه دست و صورت دچار سوختگی و دود زدگی مجرای تنفسی شده بود را در همان لحظات اولیه  از مرگ حتمي نجات و تحویل نیروهای اورژانس نمودند در این حریق نحوه عمل آتش نشانان به قدری سریع بود که مورد تقدیر مدیر عامل ، مالک رستوران و حاضرین در محل قرار گرفت. ضمنا علت حریق از سوی کارشناس سازمان در دست بررسی می باشد.

سید محمد میرجلیلی مدیر عامل سازمان در این خصوص حريق و حوادث اظهارداشت :

          امیدواریم کلیه واحدهای پذیرایی و اقامتی ضمن تجهیز محل ، به وسایل اعلام و اطفاء حریق آموزشهای لازم جهت کار با آن را فرا گیرند و در صورت نیاز این سازمان آمادگی خود را جهت آموزش امور ایمنی و اطفاء حریق اعلام می دارد.