نجات جان فرد مصدوم با رشادت پرسنل سازمان آتش نشانی

نجات جان فرد مصدوم با رشادت پرسنل سازمان آتش نشانی

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد ، طبق اطلاع تلفنی به مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی مقارن ساعت 21/17 مورخ 17/1/90 مبنی بر اینکه از رستوران سنتی شاهنامه واقع در خیابان کاشانی دود غلیظی مشاهده می شود بی درنگ پرسنل عملیاتی از ایستگاه هاي شماره 1 ( بلوار طالقاني) و 2 ( بلوارشهيد دشتي ) به محل اعلام شده عزیمت و ابتدا با ایمن سازی محل و متعاقب آن  قطع جریان برق و گاز و با استفاده از 2 رشته لوله آبدهی وبکارگیری تجهیزات ایمنی و خاموش کننده موفق شدند با مهار شعله های آتش از گسترش آن جلوگیری نمایند .

در این حریق کارگر زن 28 ساله اي که از ناحیه دست و صورت دچار سوختگی و دود زدگی مجرای تنفسی شده بود را در همان لحظات اولیه  از مرگ حتمي نجات و تحویل نیروهای اورژانس نمودند در این حریق نحوه عمل آتش نشانان به قدری سریع بود که مورد تقدیر مدیر عامل ، مالک رستوران و حاضرین در محل قرار گرفت. ضمنا علت حریق از سوی کارشناس سازمان در دست بررسی می باشد.

سید محمد میرجلیلی مدیر عامل سازمان در این خصوص حريق و حوادث اظهارداشت :

          امیدواریم کلیه واحدهای پذیرایی و اقامتی ضمن تجهیز محل ، به وسایل اعلام و اطفاء حریق آموزشهای لازم جهت کار با آن را فرا گیرند و در صورت نیاز این سازمان آمادگی خود را جهت آموزش امور ایمنی و اطفاء حریق اعلام می دارد.