مهار آتش سوزی انبار كاه و علوفه

مهار آتش سوزی انبار كاه و علوفه


مهار آتش سوزی انبار كاه و علوفه

آتش سوزی انبار علوفه با تلاش آتش نشانان خاموش و از بروز خسارت مالی بیشتر جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، ساعت 17:46 بعد از ظهر روز جمعه مورخ 10/07/94  طی تماس تلفنی شهروندان با سامانه 125 مبنی بر آتش سوزی انبار و علوفه يك گاوداري واقع در در بلوار شهيد دشتي ستاد فرماندهی آتش نشانی يزد اقدام به اعزام همزمان نیروهای عملياتي ایستگاه شمارة 2 و 9 کرد.

روح ا... فرخ زاديان رئيس ايستگاه شماره 2 كه در محل حضور داشت گفت : در محل حادثه انبار وسیعی به مساحت تقریبی400 متر مربع با کاربری انبار روباز ، انباشته از كاه و علوفه ديده می شد که به علت نامعلومي دچار آتش سوزی شده و کاملا شعله ور بود .

وی افزود: با توجه به اينكه محل نگهداري گاوها در مجاورت محل آتش سوزی بود لذا هر لحظه احتمال خفگي آن حيوانات و سرایت آتش به محل گاوداري وجود داشت ، بنابراين آتش نشانان به سرعت عملیات خود را آغاز کردند و با استفاده از چندین رشته لوله آبدهي پر فشار و تجهیزات آبرسانی ، مهار آتش سوزی را از چندین جهت آغاز كردند كه پس از تلاش بسیار موفق شدند از سرایت آتش به گاوداري و همچنين گاوداريهاي همجوار جلوگیری کنند وآتش را دركوتاهترین زمان ممكن خاموش و پس از اجراي عمليات جداسازي و خنك كردن  و اطمینان از رفع آتش سوزی و شعله وری مجدد به عملیات خود پایان دادند .