مانور آمادگی در برابر زلزله در منطقه يك آتش نشاني يزد برگزار شد

مانور آمادگی در برابر زلزله در منطقه يك آتش نشاني يزد برگزار شد


مانور آمادگی در برابر زلزله در منطقه يك آتش نشاني يزد برگزار شد

آتش نشانان منطقه يك عملیات سازمان آتش نشانی يزد با محوريت مديريت بحران استانداري يزد  و دیگر ارگانهای امدادی، مانور عملیاتی زلزله، پناهگیری و تخلیه امن اضطراری را در دبيرستان شهید مؤمنين واقع در آزادشهر برگزار کردند .

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد، ميداني معاون عمليات آتش نشانی در این باره گفت : اين عمليات نمادين رأس ساعت 10 صبح روز يكشنبه مورخ هشتم آذرماه بدون اطلاع قبلي به دستگاه هاي امدادي با محوريت مديريت بحران استانداري يزد و با حضور فعال آتش نشاني يزد ، هلال احمر و مركز فوريتهاي اورژانس انجام شد .

سيدعباس ميرشمسي مديرعامل سازمان اظهار داشت : با توجه به اهمیت پناه گیری صحیح و تخلیه امن در زمان بروز زلزله، این تمرین عملیاتی با به صدا درآمدن زنگ مدرسه شروع و نیروهای عملیات عازم محل وقوع زلزله فرضی شدند.

ميرشمسي خاطرنشان کرد: به دلیل وجود مصدومین در داخل ساختمان و آتش سوزی آزمايشگاه آن مدرسه بر اثر انتشار شدید گاز ، بلافاصله آتش نشانان و دیگر گروه هاي امدادی به گشت در داخل ساختمان مشغول شدند و مصدومین فرضي را به وسیله برانکارد از كلاسها به بیرون انتقال و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند .

مديرعامل سازمان با اشاره به موفقیت آمیز بودن این مانور و هماهنگ بودن تمامی نیروهای شرکت کننده در این مانور، افزود : همزمان با عملیات نجات دانش آموزان محبوس شده در پشت بام مدرسه ، گروهی دیگر از آتش نشانان نیز با اجراي عمليات لوله كشي آبدهی پر فشار ، شعله های آتش فرضي را مهار و خاموش کردند .