مانور آتش نشانان در ساختمان 12 طبقه برگزار شد

مانور آتش نشانان در ساختمان 12 طبقه برگزار شد


مانور آتش نشانان در ساختمان 12 طبقه برگزار شد

نیروهای آتش نشانی با حضور در یک ساختمان مسکونی 12 طبقه در خیابان پژوهش مجتمع مسکونی مهتاب ، مانور امدادرسانی به شهروندان را برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد، آتش نشانان به منظور آشنایی با تجهیزات ایمنی، تاسیسات و مسیر های ورود و خروج ساختمان های بلند مرتبه و کار با نردبان 56 متری ، در یک ساختمان 12 طبقه مسکونی حضور یافتند و روش های آبرسانی به طبقات بالایی، مهار آتش سوزی ها به وسیله تجهیزات خاموش کننده و نجات افراد گرفتار در محل حادثه را زیر نظر 2 نفر از مربیان مجرب و با تجریه مرکز آموزش بین الملل آتش نشانی تهران تمرین کردند.

آتشپاد دوم سیدعباس میرشمسی رئیس سازمان آتش نشانی یزد که در محل مانور حضور داشت، در این خصوص اظهار داشت : این مانور با حضور پرسنل عملیاتی آتش نشانی برگزار شد و آتش نشانان قبل از برگزاری مانور، قسمت های مختلف ساختمان 12 طبقه را مورد بررسی قرار دادند.

وی ادامه داد: با فرض اینکه در یکی از طبقات بالایی ساختمان مسکونی آتش سوزی رخ داده است و تعدادی از اهالی ساختمان در میان دود و حرارت گرفتار شده اند، نیروهای آتش نشانی ابتدا به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول پس از ایمن سازی کامل، به وسیله تجهیزات مخصوص و لوله های آبرسانی آتش سوزی فرضی را مهار کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: گروه دوم آتش نشانان به تجهیزات تنفسی مجهز شدند و پس از جستجو، افراد گرفتار در طبقات دیگر ساختمان مسکونی را به محلی امن انتقال دادند.

آدرس کوتاه :