كاهش 13 درصدي آمار حريق و حوادث و افزايش 279 درصدي آمار ارائه ي خدمات آموزشي

كاهش 13 درصدي آمار حريق و حوادث و افزايش 279 درصدي آمار ارائه ي خدمات آموزشي


كاهش 13 درصدي آمار حريق و حوادث و افزايش 279 درصدي آمار ارائه ي خدمات آموزشي

مديرعامل سازمان آتش نشاني يزد از كاهش 13 درصدي آمار حريق و حوادث و افزايش 279 درصدي آمار ارائه ي خدمات آموزشي به شهروندان در 3 ماهة نخست سالجاري نسبت به مشابه سال قبل خبر داد .

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، سيدعباس ميرشمسي مديرعامل سازمان آتش نشاني يزد اظهار داشت : پرسنل عملياتي 9 ايستگاه فعال آتش نشاني در سطح شهر يزد در 3 ماهه اول سالجاري به 722 مورد عمليات اطفاي حريق و امداد و نجات اعزام شدند ، در حاليكه در 3 ماهة نخست سال قبل به 827 مورد ماموريت اعزام شدند و اين نشان از كاهش تقريبي 13 درصدي در سالجاري دارد .

ميرشمسي با اشاره به اينكه ، ارائه خدمات آموزشي به شهروندان نقش مؤثر و معكوسي نسبت به تعداد حريق و حوادث اتفاق افتاده دارد ، ادامه داد : واحد آموزش و پيشگيري سازمان در اين مدت براي 7169 نفر كلاس آموزش توصيه هاي ايمني و كار با خاموش كننده ها و ...برگزار نموده ، در حاليكه در 3 ماهة اول سال قبل براي 2572 نفر خدمات آموزشي ارائه گرديده و اين نشان از افزايش تقريبي 3 برابري در سالجاري دارد .

مديرعامل سازمان ضمن ابراز خرسندي و تشكر از شركت كنندگان در اين كلاسهاي آموزشي كه بصورت رايگان برگزار مي گردد ، بيان نمود براي داشتن شهري ايمن بايد رعايت توصيه هاي ايمني در فرهنگ شهروندان محترم نهادينه شود .

اين مقام مسئول افزود : از مجموع 722 مورد ماموريت انجام شده در 3 ماهة ابتداي سالجاري 401 مورد ماموريت اطفاي حريق و 321 مورد ماموريت امداد رساني به حادثه ديدگان مختلف بوده كه به مركز فوريتهاي 125 گزارش شده است و متاسفانه در اين مدت 3 نفر فوت ، 26 نفر مجروح و 52 نفر با اقدام به موقع گروه آتش نشانان نجات يافته اند .

مديرعامل سازمان در پايان با بيان اينكه در 3 ماهه اول سالجاري خطرآفرين ترين ماموريت آتش نشانان ، اطفاي حريق شركت پترو آذر آسيا بود كه هرلحظه امكان انفجار و تلفات نيروهاي عملياتي را در پي داشت و خستگي ناپذيرترين ماموريت كه پاياني خوش در بر داشت را نجات مادر و نوزادش زير آوار و سالم بيرون آوردن مقني در عمق 6 متري ، زير خروارها خاك نام برد . 

آدرس کوتاه :