عملیات 125 جهت نجات مادر و فرزند از حفره عمیق

عملیات 125 جهت نجات مادر و فرزند از حفره عمیق


عملیات 125 جهت نجات مادر و فرزند از حفره عمیق

در پی واریز کردن پوکه قنات قدیمی و به دنیال آن  فروکش کردن  حیاط منزل در یکی از محلات قدیمی یزد ، مادر 50 ساله به همراه فرزند 25 ساله در حفره  ایجاد شده سقوط  نمودند .

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، محمد ميداني معاون عمليات سازمان كه در محل حضور داشت گفت : رخداد این حادثه رأس ساعت شانزده روز چهاردهم  اردیبهشت به مرکز فوریتهای 125 اطلاع رسانی مي شود كه در پي آن بلافاصله ستاد فرماندهي امدادگران ايستگاه  شماره 5 و 6 را  با دو دستگاه خودرو به  خیابان انقلاب کوچه شیخداد اعزام مي نمايد .

محمدرضا رحيمي رئيس ايستگاه شماره 6 كه خود نيز فرماندهي عمليات را بر عهده گرفته بود در مورد اين عمليات گفت : نيرو هاي امدادي در بدو ورود به محل ، همزمان با اجراي عمليات ایمن سازی با استفاده از نصب نوار خطر ، عمليات  امداد و نجات را آغاز مي كنند .

وي افزود : محل حادثه بسيار خطر آفرين بود و هر لحظه احتمال ريزش و مدفون شدن آن مادر و پسر وجود داشت لذا با تلاش مضاعف نيرو هاي امدادي موفق شديم  حادثه ديدگان را در كمترين زمان ممكن از عمق 7 متری به بیرون انتقال و با کمترین جراحات وارده به پرسنل اورژانس تحويل نمائيم .

میدانی در مورد اين حادثه گفت :  زير حياط منزل ، محل عبور قنات قديمي مي باشد ، مادر خانواده در حال راه رفتن در حياط است كه يكدفعه زمين فروكش مي كند و مادر را مي بلعد ،  بلافاصله فرزندش جهت کمک رسانی  به مادر اقدام مي كند که خود  نیز در اثر بی احتیاطی به داخل  حفره سقوط می نماید .

آدرس کوتاه :