عملیات آتش نشانان برای نجات کارگران ساختمانی از زیر آوار

عملیات آتش نشانان برای نجات کارگران ساختمانی از زیر آوار


عملیات آتش نشانان برای نجات کارگران ساختمانی از زیر آوار

آتش نشانان توانستند کارگران ساختمانی را كه زیر انبوهی از خاک و آوار گرفتار شده بودند ، نجات دهند.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد، در پی تماس شهروندي با سامانه 125 ساعت 11:09 پنجشنبه 22 شهریور ماه و درخواست کمک از آتش نشانان ، ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله ، آتش نشانان ایستگاه شماره 2 و 9 را به همراه 2دستگاه خودروي امداد و نجات به سمت خیابان دکتر مسعود کوچه مسجد حضرت ابوالفضل (ع) اعزام کرد.

محمدرضا رحيمي معاون عمليات سازمان که به همراه سعید ایران نژاد بازرس سازمان در محل حادثه حضور و ناظر بر عملکرد نیروها بود، گفت : در محل اعلام شده یک منزل مسكوني مشاهده می شد که به علت تخریب غير اصولي به یکدفعه ریزش کرده و به گفته شاهدان ، 2 نفر کارگر در زیر آوار محبوس شده اند.

رحيمي ادامه داد: با توجه به حساسیت این عملیات ، نیروهای عملیاتی در چندین نقطه اقدام به آوار برداری کرده و با استفاده از تجهیزات مخصوص و احتیاط بسیار زیاد در کمترین زمان ممکن مصدومین به نام حسین .م و سیدجواد .م را به بیرون انتقال و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

وی با بیان اینکه در این عملیات به جز افراد مذکور به فرد دیگری آسیب وارد نشده است ، افزود :آتش نشانان پس از ایمن سازی محل حادثه و تحویل به عوامل انتظامی به مأموریت خود پایان دادند .