عملیات آتش نشانان برای نجات نوزاد و مادرش از زیر آوار

عملیات آتش نشانان برای نجات نوزاد و مادرش از زیر آوار


عملیات آتش نشانان برای نجات نوزاد و مادرش از زیر آوار

آتش نشانان پس از 18 دقيقه تلاش مضاعف ، توانستند نوزاد و مادرش را كه زیر انبوهی از خاک و آوار گرفتار شده بودند ، نجات دهند .

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد، در پی تماس با سامانه 125 ساعت 22:59 ديشب پانزدهم خرداد ماه و درخواست کمک از آتش نشانان ، ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله ، آتش نشانان ایستگاه شماره 2 و متعاقب آن گروه نجات ايستگاه شماره 6 و 9 را به همراه دو دستگاه خودروي امداد و نجات به سمت بلوار پاسداران – معراج 21 اعزام کرد.

محمدرضا رحيمي معاون عمليات سازمان که به همراه آتش نشانان در محل حادثه حضور داشت گفت : در محل اعلام شده یک منزل مسكوني مشاهده می شد که به علت گود برداري غير اصولي همسايه ریزش کرده بود و به گفته شاهدان ، يك نوزاد 9 ماهه به نام دل آرام – خ  توسط اهالي محل حادثه به بيرون منتقل و تحويل عوامل اورژانس مي دهند ، ولي مادر نوزاد به نام ط – خ 25 ساله هنوز در زیر آوار محبوس مي باشد .

رحيمي ادامه داد: با توجه به حساسیت این عملیات ، نیروهای امدادي خيلي سريع با استفاده از تجهیزات مخصوص و احتیاط بسیار زیاد نسبت به آوار برداري اقدام و موفق شدند پس از 18 دقيقه تلاش مضاعف ، مادر خانواده را كه دچار آسیب دیدگی جزئي شده بود از زير آوار خارج و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل نمايند .

گفتنی است؛ در این حادثه به جز این مادر و نوزادش ، به فرد دیگری آسیب وارد نشده و بازرس سازمان "سعيد ايران نژاد" نیز با حضور در محل حادثه از نزدیك ، شاهد روند عملیات امدادگران بود.