شارژ کپسول پیک نیک در زیرزمین مسکونی

شارژ کپسول پیک نیک در زیرزمین مسکونی


شارژ کپسول پیک نیک در زیرزمین مسکونی

یه گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125 مرکز فوریتهای امداد ونجات   سازمان آتش نشانی یزد، در پی تماس شهروندی از طریق تلفن ثابت روز پنجم تیر ماه مقارن ساعت 17:40 مبنی بر اعلام وقوع   انفجار در زیرزمین واحد مسکونی واقع در بلوار نواب صفوی بلافاصله زنگ حریق در ایستگاه شماره 5 ( چهارراه سلطان پناه ) نواخته و آتش نشانان بی درنگ خود را به محل حادثه رساندند .

شواهد حاکی از آن است که صاحبخانه در زیرزمین منزل خود اقدام به شارژ کپسول 2 کیلویی پیک نیک ، در مجاورت آبگرمکن روشن را مي نموده که بر اثر نشت گاز مایع  در محیط و رسیدن حجم  گاز  به حد انفجار  ، ناگهان انفجار رخ داده و فرد مذکور که از ناحیه پا و صورت  دچار سوختگی شده بود را جهت مداوا در اختیار امدادگران اورژانس قرار دادند .

سید محمد میرجلیلی مدیر عامل سازمان با ذکر این موضوع که شارژ سیلندر گاز در محیطهای مسکونی اقدامی کاملاً  غیر ایمن و خطرناک است به همشهریان متذکر شد .

از شارژ  پیک نیک  و مخرن گاز خودرو  توسط کپسول 11 کیلویی گاز مایع (LPG )بدون  رعایت نکات ایمنی خصوصاً در محیط بسته  جداً خودداری نمائید زیرا خطر انفجار و آتش سوزی بسیار بالا است و جهت اینگونه موارد به نمایندگی های مجاز شرکت گاز مراجعه نمایند  .

آدرس کوتاه :