ریزش دیوار 2 کشته و مجروح بر جای گذاشت

ریزش دیوار 2 کشته و مجروح بر جای گذاشت


ریزش دیوار 2 کشته و مجروح بر جای گذاشت

ریزش ناگهانی دیوار در خيابان ملاصدرا كوچه شماره 10 ، مرگ یک کارگر و مصدومیت کارگر دیگری را به دنبال داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتـش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری يزد، به دنبال تماس شهروندان با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی يزد بلافاصله ساعت 10:37 پنجشنبه 9 ديماه آتش نشانان ایستگاه شماره 9 و سپس گروه امداد و نجات ايستگاه هاي شماره 2 ،7 و 5 را به محل مورد نظر اعزام کرد.

محمدرضا رحيمي معاون عمليات سازمان كه از ابتدا در محل حادثه حضور داشت، در این باره گفت: در یک قطعه زمیني با كاربري مجتمع مسكوني در طبقه منفي 2 در حال ديوار چيني بودند و همزمان با شفته پشت ديوارها را پر مي كرده اند كه به يكدفعه ديوار روي 2 نفري كه در آن محل مشغول به كار بوده اند ريزش مي كند و اين حادثه رقم مي خورد.

رحيمي ادامه داد: آتش نشانان به سرعت با کشیدن نوار هشدار دهنده به ایمن سازی محل حادثه پرداختند و یکی از کارگران كه دچار آسیب دیدگی جزئي شده بود را از زیر آوار خارج کرده و برای انتقال به مرکز درمانی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

اين معاون عمليات با اشاره به اینکه کارگر دوم قسمتي از بدن وي زیر آوار قرار گرفته بود، اضافه کرد: آتش نشانان با استفاده از ابزار ویژه ديوار را از روي كارگر دوم برداشته و تحویل عوامل اورژانس دادند كه متأسفانه پس از انجام معاینات اولیه مرگ کارگر دوم از سوی عوامل اورژانس تأیید شد.

 

گفتنی است؛‌ آتش نشانان با اجرای ایمن سازی های لازم و کشیدن نوار احتیاط در محل حادثه با ارائه تذکرات ایمنی لازم و تحویل محل به مالک به ماموریت خود پایان دادند

آدرس کوتاه :