ریزش دیوار یک کشته و 2 مجروح بر جای گذاشت

ریزش دیوار یک کشته و 2 مجروح بر جای گذاشت


ریزش دیوار یک کشته و 2 مجروح بر جای گذاشت

ریزش ناگهانی دیوار در خیابان کاشانی خیابان چمران کوچه شماره 5 (دکتر رشتی ) ، مرگ یک کارگر و مصدومیت 2 کارگر دیگری را به دنبال داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتـش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری يزد، به دنبال تماس شهروندان با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی يزد بلافاصله ساعت 14:15 چهارشنبه 14 تیرماه آتش نشانان ایستگاه شماره 1 و 5 را به محل مورد نظر اعزام کرد.

محمدرضا رحيمي معاون عمليات سازمان كه از ابتدا در محل حادثه حضور داشت،گفت: در یک قطعه زمیني با كاربري مسكوني در طبقه منفي 1 در حال ديوار چيني بودند و همزمان خاکریزی پشت ديوارها را انجام می داده اند كه به يكدفعه ديوار روي 3 نفري كه در آن محل مشغول به كار بوده اند ريزش مي كند و اين حادثه رقم مي خورد.

رحيمي ادامه داد: آتش نشانان به سرعت با کشیدن نوار هشدار دهنده به ایمن سازی محل حادثه پرداختند و 2 از کارگران كه دچار آسیب دیدگی جزئي شده بودند را  ابرای انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

اين معاون عمليات با اشاره به اینکه کارگر سومی بدن وي زیر آوار قرار گرفته بود، اضافه کرد: آتش نشانان با استفاده از ابزار ویژه کارگر سومی را از زیر آوار خارج و تحویل عوامل اورژانس دادند كه متأسفانه پس از انجام معاینات اولیه مرگ این کارگر به نام م.یوسف زهی 52 ساله از سوی عوامل اورژانس تأیید شد.

 

گفتنی است؛‌ آتش نشانان با اجرای ایمن سازی های لازم و کشیدن نوار احتیاط در محل حادثه با ارائه تذکرات ایمنی لازم و تحویل محل به مالک به ماموریت خود پایان دادند.