رئیس سازمان آتش نشاني يزد از برگزاری یک دوره 4 روزه شناسايي مواد خطرناك در استان يزد خبر داد

رئیس سازمان آتش نشاني يزد از برگزاری یک دوره 4 روزه شناسايي مواد خطرناك در استان يزد خبر داد


رئیس سازمان آتش نشاني يزد از برگزاری یک دوره 4 روزه شناسايي مواد خطرناك در استان يزد خبر داد

اين همايش در روزهاي پانزدهم لغایت هیجدهم دیماه در سالن فرهنگسراي شهرداري يزد به منظور ارتقاء سطح علمي و عملي پرسنل سازمان آتش نشاني يزد و ساير شركت كنندگان در جهت رفع كاستي هاي شناسايي مواد خطرناك زیر نظر استاد امیر حسنلو فرمانده آتش نشانی شهر willich آلمان د ابراهیم زیدآبادی از آتش نشانی شهر مشهد مقدس در جریان برگزار است.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، آتشپاد دوم سيدعباس ميرشمسي رئیس سازمان ، ضمن خوش آمدگويي به شركت كنندگان اظهار داشت : با توجه به رشد روز افزون جمعیت و گسترش صنعت و کارخانجات صنعتی كشور و تردد مقادير زيادي از مواد زائد سمی و خطرناک از طريق ناوگان باربري از استان عزيزمان ، این موضوع باعث ایجاد نگرانی هایی در زمینه شناسايي و چگونگی نحوه دفع مواد زائد و جلوگیری از بروز مشکل براي امدادگرانمان در مواقع بحران گردیده است. به همین دلیل باید با نگرش خاص و دیدی اصولی بر نحوه شناسايي و جمع آوری و دفع این مواد نگریسته و راهکارهایی مفید در این زمینه ارائه گردد.

این مقام مسئول در ادامه بیان نمود : دفع مواد زائد جامد با تکنیک حمل و نقل همواره بعنوان یک روش مطمئن مورد توجه جدی مدیران خدمات شهری قرار گرفته است. با این وجود بدلیل پتانسیل خطرزایی بالای آن در تصاعد گاز و خطرات ناشی از انفجار و آتش سوزی و از همه مهمتر اثرات بعدی که می تواند در محیط زیست ایجاد نماید همواره مورد توجه سازمانهای امدادي به خصوص سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد قرار گرفته است. بنابراين تصميم بر اين شد در این دوره از سرفصل آموزشي آشنايي :

  • با مواد خطرناک (اقدامات حفاظتی- ایمنی صحنه و کنترل)

به منظور ارتقاء سطح علمي و عملي پرسنل سازمان آتش نشاني يزد و ساير شركت كنندگان در جهت رفع كاستي هاي شناسايي مواد خطرناك زير نظر اساتيد مجرب خارج از استان و کشور مورد بحث و بررسي قرار دهيم .

آدرس کوتاه :