حضور آتش نشانی در مانور سراسری زلزله

حضور آتش نشانی در مانور سراسری زلزله


حضور آتش نشانی در مانور سراسری زلزله

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد جمعی از پرسنل عملیاتی این سازمان به همراه گروه آتش نشانان داوطلب  در سیزدهمین مانور سراسری زلزله شرکت نمودند .

این مانور با مساعدت و  محوریت مدیریت محترم بحران استان  و حضور سازمانهای امدای و خدماتی در دبیرستان علی اردکانی در منطقه آزادشهر در روز هشتم آذر ماه برگزار گردید .

 بر اساس این گزارش ،آشنایی  دانش آموزان با زلزله و چگونگی مقابله با آن برای ایجاد آرامش روانی ، ارتقاء آمادگی سازمانهای تخصصی و ستاد مدیریت بحران ، نهادینه کردن آموزش لازم جهت بکارگیری تجهیزات در هنگام  وقوع زلزله  ، تمرین عملی سازمانهای تخصصی مسئول برای چگونگی مقابله با بلایای طبیعی ، ایجاد بستر مناسب برای هماهنگی و همکاری بین سازمانها در هنگام  برخورد با وضعیت های پیش بینی  نشده و هم چنین ایجاد فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی ساختمانها  و کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله   از اهداف در نظر گرفته شده برای اجرای این مانور به شمار می رود .

 سید محمد میرجلیلی مدیر عامل سازمان در خصوص برگزاری این مانور نمادین اظهار داشت : برگزاری این گونه مانورها با ایجاد آمادگی ذهنی در شهروندان می تواند نقش به سزایی در کاهش خسارات مالی و جانی در هنگام بروز حوادث واقعی داشته باشد.

آدرس کوتاه :