حضور آتش نشانان در مانور زلزله

حضور آتش نشانان در مانور زلزله


حضور آتش نشانان در مانور زلزله

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد پرسنل این سازمان به همراه  انجمن آتش نشانان داوطلب در این مانور سراسری شرکت نمودند .این مانور با مساعدت و محوريت مديركل محترم  بحران استان و حضور سازمانهای امدادی و خدماتی به منظور آشنایی نوآموزان مهدهاي كودك  با خطرات پیرامون خود و نحوه مقابله با حوادث طبیعی و غیر طبیعی بخصوص زلزله در روز صبح سه شنبه مورخ 90/2/20در پارک شادی واقع در بلوار دانشجو برگزار گردید .

 در این مانور کودکان ضمن آشنایی با وسایل و تجهیزات امداد و نجات ،پناه گیری در لحظه زلزله وظایف و اهداف سازمان و همچنین نحوه تماس  و آشنایی با سامانه 125 سازمان و دیگر سازمانهای امدادی آشنا شدند.

اجرای مانور نمایشی اطفاء حریق ،  اهداء سی دی آموزشی انیمیشن  به کودکان و مربیان مهدها  و مصاحبه تلوزیونی مدیر عملیا تی سازمان  از دیگر برنامه این مانور بود. سید محمد میرجلیلی مدیر عامل سازمان در  خصوص این مانور نمادین اظهار داشت. با توجه به اینکه کودکان امروز آینده سازان فردا می باشند قطعاً آموزشهای ایمنی در دوران کودکی نقش به سزایی در پیشگیری از حادثه در آینده خواهد داشت و در این  رابطه  همکاری مربیان مهد های کودک و سایر مسئولین با واحد آموزش و پیشگیری  این سازمان را می طلبد .