توصيه هاي ايمني در زمان خانه تكاني

توصيه هاي ايمني در زمان خانه تكاني


توصيه هاي ايمني در زمان خانه تكاني

سيدعباس ميرشمسي مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، ضمن آرزوي توفيق و سلامتي روزافزون براي شهروندان عزيز وگرامي بيان نمود : همواره مردم عزيز كشورمان جهت برگزاري مراسم عيد نوروز و استقبال از بهار ، نسبت به خانه تكاني منازل خود اقدام
مي نمايند . لذا جهت برقراري ايمني در محيط خانه و خانواده و داشتن ايام خوش و سلامت لازم است به هنگام خانه تكاني توصيه هاي ايمني ذيل رعايت شود تا انشا ا... شاهد حوادث ناگوار و دلخراش كه منجر به ناراحتي اطرافيان هم مي شود نباشيم .

1 – در زمان نظافت خانه خود و استفاده از نردبان و يا چهارپايه از سطح اتكاء آن كاملاً مطمئن باشيد و از نوع استاندارد و نردبان دو طرفه استفاده نمائيد .

2 – از شستشوي پرده ، كف آشپزخانه ، حمام و غيره كه آلوده به مواد روغني مي باشند توسط مواد سريع الاشتعال مانند بنزين جداً خودداري نمائيد .

3 – از قرار دادن مواد شوينده مانند وايتكس ، جوهر نمك و غيره در روي زمين و در دسترس كودكان جداً خودداري نموده و در حد استاندارد از آنان استفاده نمائيد .

4 – در زمان پاك نمودن شيشه و پنجره هاي منزل احتياط لازم را نموده و از رفتن بر روي نرده ها و يا قرنيزهاي آن جداً خودداري نمائيد .

5 – شستشوي لوازم برقي مانند لوستر ، چراغ روشنايي و غيره قبل از قطع كامل برق بسيار خطرناك بوده و احتمال برق گرفتگي افراد را محتمل مي سازد . لذا  اول برق وسيله برقي را  قطع  و سپس نسبت به پاكسازي آن اقدام نمائيد . 

6 – در زمان جابجايي لوازم خانگي بالاخص اجاق گاز احتياط لازم را نموده و كليه اتصالات مربوط به گاز اعم از شهري و كپسول را توسط آب و صابون چك كرده ، تا از عدم نشتي گاز مطمئن شويد ضمناً نسبت به تعوض به موقع شيلنگهاي رابط گاز فرسوده اقدام نمائيد .

7 – از ريختن مواد قابل اشتعال در چاههاي فاضلاب ، دستشويي ، توالت و غيره جداً خودداري نموده چون در اثر ريزش اينگونه مواد در محيط خانه احتمال انفجار و آتش سوزي بسيار محتمل
مي باشد .

8 – شارژ به موقع خاموش كننده دستي آتش نشاني موجود در محيط خانه شما مي تواند كمك بسزايي در زمان آتش سوزي احتمالي به شما بنمايد . لذا توصيه مي گردد نسبت به شارژ و آماده بكار بودن آن اقدام نمائيد .

9 – از جابجائي لوازم و اثاثيه سنگين منزل بصورت فردي اجتناب نموده و در اين مورد از كارگران حرفه اي و يا گروهي بهره گيري نمائيد تا در ايام خوش نوروز دچار ديسك كمر د يا عوارض ناشي از آن نشويد .

آدرس کوتاه :