توصيه ايمني آتش نشاني يزد براي خانه تكاني

توصيه ايمني آتش نشاني يزد براي خانه تكاني


توصيه ايمني آتش نشاني يزد براي خانه تكاني

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني يزد، سيدعباس ميرشمسي مديرعامل سازمان اظهار داشت : به منظور ايمني هرچه بيشتر محيط خانه و تندرستي اعضاي خانواده و همچنين خانه تكاني بدون حادثه توصيه مي‌شود :

- هنگام استفاده از نردبان يا چهار پايه از سطح اتكاء آن با زمين كاملا مطمئن شويد و در حد امكان از نردبان دو طرفه و استاندارد استفاده كنيد.

- دقت داشته باشيد مواد شوينده به ويژه مايعات جرم گير مانند جوهر نمك در دسترس كودكان قرار نداشته باشد. همچنين توجه داشته باشيد كه از اين گونه مواد در حد استاندارد استفاده شود.

- هنگام پاك كردن شيشه و پنجره‌ها اصول ايمني را رعايت و از قرار گرفتن روي لبه پنجره، نرده يا قرنيزها خودداري كنيد.

- پاك كردن و شستشوي لوازم برقي از جمله چراغ روشنايي، لوستر و...... بدون قطع كردن جريان برق بسيار خطرناك است و احتمال برق گرفتگي را افزايش مي‌دهد، بنابراين نخست جريان برق را در وسيله برقي قطع و سپس به پاك كردن يا شستشوي آن بپردازيد.

- وازم خانگي به ويژه اجاق گاز را با احتياط و دقت جا به جا و اتصالات مربوط به گاز را با آب و صابون كنترل كنيد تا از سالم بودن آنها و نشت نكردن گاز مطمئن شويد.

- از جا به جايي وسايل و اثاثيه سنگين منزل به تنهايي خوداري كنيد و از كارگران حرفه‌اي كمك بگيريد تا دچار كمر درد يا عوارض ديگر ناشي از آن نشويد.

- از شستن پرده، كف آشپزخانه، حمام و..... كه به مواد روغني آلوده هستند با بنزين و ديگر موادي كه به سرعت شعله‌ور مي‌شوند خودداري كنيد.

- مواد قابل اشتعال را در دستشويي، سرويس بهداشتي و چاه فاضلاب منزل نريزيد زيرا احتمال بروز آتش‌سوزي و ديگر حوادث احتمالي افزايش خواهد يافت.

وجود خاموش كننده دستي آتش‌نشاني آماده به كار در خانه، هنگام بروز آتش‌سوزي كمك بسزا و موثري در خاموش شدن آتش دارد، بنابراين دقت كنيد كه خاموش كننده همواره شارژ و آماده به كار باشد.

              

آدرس کوتاه :