تمهیدات آتش‌نشانی برای برگزاری نماز عید فطر در يزد

تمهیدات آتش‌نشانی برای برگزاری نماز عید فطر در يزد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری يزد گفت: با توجه به پیش رو بودن مراسم پر فیض عید سعید فطر، سازمان آتش نشانی يزد تمهیدات ویژه ای اتخاذ و اجرا می کند.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني يزد، سيدعباس ميرشمسي اظهار داشت : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی يزد به عنوان متولی اصلی تامین کننده ایمنی شهر و شهروندان در تلاش است تا با تدابیر پیشگیرانه، همواره بالاترین سطح آمادگی را در مواجه با حوادث احتمالی داشته باشد.

ميرشمسي بيان نمود: یکی از مسائلی کِه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر يزد به صورت روزمره با آن مواجه هست ، تامین ایمنی مراسم دینی و ملی، راهپیمایی ها، جشن ها و سوگواری ها و در مجموع تجمعات بزرگ درون شهری است.

مديرعامل سازمان خاطر نشان كرد : آماده باش صد درصدی نیروها و ایستگاه هاي عملیاتی، شناسایی اماکنی كه نماز عید سعید فطر با ازدحام نمازگزاران مواجه است از جمله این تمهیدات است.

اين مقام مسئول تصریح کرد: استقرار خودروهای عملیاتی در مساجد، حسینیه ها و مراکز مهم اقامه نماز عید سعید فطر از جمله استقرار خودروهای عملیاتی اطفای حریق و امداد و نجات در اماکن پرتردد شهر و دارای بار ترافيكي از دیگر تمهیدات ویژه روز عید فطر در يزد است.

وی با اشاره به شناسايي اماكن پر خطر در روز عید فطر اضافه كرد : همچنین تعامل هرچه بیشتر با دستگاه های انتظامی و امدادی از جمله پلیس و اورژانس از طریق سیستم یکپارچه مخابراتی و در مناطق متفاوت شهر به ویژه اماکن اقامه نماز عید در دستور کار قرار دارد.

ميرشمسي از شهروندان درخواست نمود : ضمن رعایت نکات ایمنی، در صورت بروز هرگونه حادثه ضمن حفظ خونسردی، مراتب را سریعا اَز طریق شماره تلفن 125 ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری يزد اطلاع داده و مسیر را برای تردد خودروهای امدادی باز نگه دارند.