تلاش 3 ساعته آتش نشانان برای نجات کارگرجوان از زیر آوار

تلاش 3 ساعته آتش نشانان برای نجات کارگرجوان از زیر آوار


تلاش 3 ساعته آتش نشانان برای نجات کارگرجوان از زیر آوار

آتش نشانان پس از 3 ساعت تلاش، توانستند کارگر جوانی را که به شکل معجزه آسایی زیر انبوهی از خاک و آوار گرفتار شده بود، به سلامت از زیر آوار خارج کنند .

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد، در پی تماس پيمانكار بيمارستان فرخي با سامانه125 و درخواست کمک از آتش نشانان، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی ، ساعت 13:33روز گذشته پانزدهم اسفند ماه آتش نشانان ایستگاه هاي شماره 1و متعاقب آن گروه نجات ايستگاه هاي شماره 6 و 5 را به همراه دو دستگاه خودرو امداد و نجات به بيمارستان فرخي اعزام کرد .

ميداني معاون عمليات سازمان که به همراه آتش نشانان در محل حادثه حضور داشت گفت : در محوطه بيمارستان فرخي كه در حال احداث مي باشد مشاهده شد كانالي وجود دارد كه ریزش کرده و به گفته پيمانكار، يك کارگر افغان در عمق4 متري مشغول بكار بوده که يكدفعه تخريب و كارگر در زیر انبوهي از خاك محبوس مي شود .

ميداني ادامه داد: با توجه به حساسیت این عملیات ، نیروهای عملیاتی در چندین نقطه اقدام به آوار برداری کرده و با استفاده از تجهیزات مخصوص با احتیاط بسیار زیاد پس از 3 ساعت تلاش، کارگر 22 ساله افغان را که در داخل كانال محبوس شده و به شکل معجزه آسایی زنده مانده بود و دچار آسیب دیدگی جزئی شده بود را از كانال خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

گفتنی است؛ به جز این کارگر افغان ، به فرد دیگری آسیبی وارد نشد و بازرس سازمان "سعيد ايران نژاد" نیز با حضور در محل حادثه از نزدیك ، شاهد روند عملیات امدادگران بود.

آتش نشانان پس از ایمن سازی محل حادثه وتحویل به عوامل انتظامی به مأموریت خود پایان دادند .

آدرس کوتاه :