تلاش آتش نشانان برای نجات صاحبخانه در عمق زمین

تلاش آتش نشانان برای نجات صاحبخانه در عمق زمین


تلاش آتش نشانان برای نجات صاحبخانه در عمق زمین

صاحبخانه که بر اثر ریزش خروارها خاک در عمق زمین گرفتار شده بود، با کمک نیروهای آتش نشانی یزد از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، همزمان با رخداد این حادثه و تماس با سامانه 125، بلافاصله گروه امداد و نجات ایستگاه شماره 5 با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی یزد، ساعت 17:29 دیروز 24 مهر ماه به بلوار مشیر، خیابان طباطبایی پشت مدرسه آقا اعزام شدند.

محمدرضا رحیمی معاون عمليات سازمان که به اتفاق سیدمحمد میرجلیلی مدیر منطقه 2 سازمان خود را به نیروهای عملیاتی در محل حادثه رسانده بود دراین مورد اظهار داشت : مالک منزل مسکونی به نام سیدمحمد . س 41 ساله در عمق حفره ایجاد شده در حیاط منزلش مشغول بکار بوده که ناگهان قسمتی از دیواره حفره ریزش کرده و زیر خروارها خاک مدفون می شود که در این هنگام فرزندش خیلی سریع خاک های روی سرش را کنار می زند و با مرکز 125 تماس می گیرد و با اضطراب درخواست کمک می کند.

وی در ادامه گفت: نیروهای آتش نشانی بی درنگ پس از برپایی کارگاه در دهانه حفره با بکارگیری تجهیزات مخصوص، عملیات نجات را آغاز کرده و سرانجام توانستند در لحظات حساس و پرمخاطره، این مرد را که هرآن احتمال می رفت با ریزشی دیگر به طور کامل در میان آوار خاک مانده و جان خود را از دست دهد، از عمق زمین سالم خارج کنند.

سیدمحمد میرجلیلی مدیر منطقه دو عملیات آتش نشانی یزد افزود: خوشبختانه حال عمومی آن مرد میانسال مساعد بود و آتش نشانان وی را برای معاینات پزشکی تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند.