تخریب غیر اصولی مصدومیت یک کارگر و مرگ یک کارگر دیگر در پی داشت

تخریب غیر اصولی مصدومیت یک کارگر و مرگ یک کارگر دیگر در پی داشت


تخریب غیر اصولی مصدومیت یک کارگر و مرگ یک کارگر دیگر در پی داشت

تخریب غیر اصولی ساختمان قدیمی در محله گازرگاه منجر به مصدومیت یک کارگر و مرگ یک کارگر دیگر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، درپی بروز این حادثه در خیابان حضرت مهدی(عج) کوچه فردوسی و اطلاع رسانی آن به سامانه 125، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی یزد به سرعت آتش نشانان ایستگاه 6 ،7 ،1 ،9 و 3 را با 5 دستگاه خودروی امداد و نجات ساعت 13:38 دیروز به محل بروز حادثه رهسپار کرد.

به گفته محمدرضا رحیمی معاون عملیات آتش نشانی، در محل حادثه یک ساختمان قدیمی مشاهده شد که در راهرو ورودی منزل یک اتاق با سقفهای ضربی وجود داشت و استاد بناء و کارگرش در حال تخریب و مرمت دیواره های آن اتاق بودند که ناگهان سقف ریزش کرده و هر دو نفر زیر خروارها خاک محبوس می شوند.

وی افزود : نیروهای آتش نشانی بلافاصله پس از بررسی، محل حادثه را ایمن سازی کردند و با استفاده از تجهیزات مخصوص نجات، مشغول امدادرسانی به محبوسان شدند.

رحیمی اضافه کرد: آتش نشانان در کوتاه ترین زمان ممکن هر دو کارگر را از زیر خروارها خاک خارج کرده و هر دو نفر را برای انجام معاینات پزشکی تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند.

گفتنی است؛ متأسفانه با تأیید کادر پزشکی اورژانس مشخص شد یک نفر از کارگران به نام فیض الله 37 ساله ایرانی بر اثر شدت جراحات وارده در همان لحظات اولیه جان خود را از دست داده بود.

آتشپاد دوم سیدعباس میرشمسی رئیس سازمان آتش نشانی یزد که از ابتدای حادثه در محل حضور داشت اظهار داشت: قطعاً رعایت اصول ایمنی و استفاده از اهل فن در بازسازی منازل قدیمی می تواند از بروز چنین حوادثی بکاهد.

آدرس کوتاه :