بي احتياطي در برشكاري تانكر منجر به حریق منزل گردید

بي احتياطي در برشكاري تانكر منجر به حریق منزل گردید

به گزارش روابط عمومي سازمان آتـش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد ، در پی تماس شهروندي با سامانه 125 مبنی بر آتش سوزی منزل مسکونی، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی يزد ساعت 8:36 صبح روز چهارشنبه ، هشتمين روز از ماه ارديبهشت ،  آتش نشانان ایستگاه شماره يك و 8 را به بلوار شهيد صدوقي ، جنب بيمه آسيا اعزام كرد.

محمدرضا رحيمي معاون عمليات سازمان كه خود را به محل حادثه رسانده بود گفت : هنگام حضور آتش نشانان در محل حادثه ، قسمت زير زمين يك چهار ديواري با 2 عدد تانكر گازوئيل و نفت وجود داشت كه دچار آتش سوزی شده و دود زيادي از این ساختمان خارج می شد كه آتش نشانان همزمان با جستجو در ساختمان ، به مقابه با آتش سوزی پرداختند و موفق شدند در زمانی کوتاه شعله های آتش را مهار و از سرایت آن به اطراف جلوگیری کنند .

وي با اشاره به اینکه خوشبختانه در اين حادثه به هیچ کس آسيبي وارد نشده ، ادامه داد: در پي بررسی های اولیه معلوم شد که علت آتش سوزی برش تانكر گازوئيل براي انتقال به بيرون از زير زمين  بوده كه متاسفانه دراين اقدام كمترين مسائل ايمني نيز رعايت نشده و باعث اين رخ داد مي شود .

رحيمي به متصديان امور جوشكاري و برشكاري كه ميخواهند چنين اقدامي انجام دهند توصيه نمود : قبل از هرگونه فعاليتي ضمن رعايت نكات ايمني با كارشناسان آتش نشاني مشورت نمايند تا انشاالله شاهد اينگونه حوادث خطر آفرين نباشيم .