بي احتياطي در برشكاري تانكر منجر به حریق منزل گردید

بي احتياطي در برشكاري تانكر منجر به حریق منزل گردید


بي احتياطي در برشكاري تانكر منجر به حریق منزل گردید

به گزارش روابط عمومي سازمان آتـش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد ، در پی تماس شهروندي با سامانه 125 مبنی بر آتش سوزی منزل مسکونی، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی يزد ساعت 8:36 صبح روز چهارشنبه ، هشتمين روز از ماه ارديبهشت ،  آتش نشانان ایستگاه شماره يك و 8 را به بلوار شهيد صدوقي ، جنب بيمه آسيا اعزام كرد.

محمدرضا رحيمي معاون عمليات سازمان كه خود را به محل حادثه رسانده بود گفت : هنگام حضور آتش نشانان در محل حادثه ، قسمت زير زمين يك چهار ديواري با 2 عدد تانكر گازوئيل و نفت وجود داشت كه دچار آتش سوزی شده و دود زيادي از این ساختمان خارج می شد كه آتش نشانان همزمان با جستجو در ساختمان ، به مقابه با آتش سوزی پرداختند و موفق شدند در زمانی کوتاه شعله های آتش را مهار و از سرایت آن به اطراف جلوگیری کنند .

وي با اشاره به اینکه خوشبختانه در اين حادثه به هیچ کس آسيبي وارد نشده ، ادامه داد: در پي بررسی های اولیه معلوم شد که علت آتش سوزی برش تانكر گازوئيل براي انتقال به بيرون از زير زمين  بوده كه متاسفانه دراين اقدام كمترين مسائل ايمني نيز رعايت نشده و باعث اين رخ داد مي شود .

رحيمي به متصديان امور جوشكاري و برشكاري كه ميخواهند چنين اقدامي انجام دهند توصيه نمود : قبل از هرگونه فعاليتي ضمن رعايت نكات ايمني با كارشناسان آتش نشاني مشورت نمايند تا انشاالله شاهد اينگونه حوادث خطر آفرين نباشيم .

آدرس کوتاه :