به بركت ماه مبارك رمضان يك خانواده 5 نفره از مرگ حتمي نجات يافتند

به بركت ماه مبارك رمضان يك خانواده 5 نفره از مرگ حتمي نجات يافتند


به بركت ماه مبارك رمضان يك خانواده 5 نفره از مرگ حتمي نجات يافتند

پسر خانواده با برگشت از مراسم شب قدر با پارك كردن خودروي پژو پارس خود در پاركينگ به بستر خواب مي رود كه در همين حين آن خودرو به علت نشت بنزين مورد آتش سوزي قرار مي گيرد . پدر خانواده به هنگام سحر براي خوردن سحري و بيدار كردن ديگر اعضاي خانواده از خواب بيدار مي شود كه متوجه مي شود دود غليظي تمام فضاي ساختمان را گرفته به طوري كه چشم كار نمي كند ، با اين وجود خيلي سريع اعضاي خانواده را از خواب بيدار و از ساختمان خارج  و با مركز 125 آتش نشاني تماس مي گيرد .

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، در پی تماس شهروندي با سامانه 125 مبنی بر بروز آتش سوزی در بلوار جمهوري ،خيابان امام جعفر صادق (ع) ، كوچه شماره 20 ساعت 3:44 سحر دیروز هفتم تيرماه مصادف با شب قدر و شهادت اميرمومنان علي (ع) ، ستاد فرماندهی آتش نشانی، بيدرنگ آتش نشانان ایستگاه 3 و 8 را در حاليكه در حال خوردن سحري بودند به سمت محل آتش سوزی اعزام مي نمايد .

محمدرضا رحيمي معاون عمليات سازمان كه خود را به محل حادثه رسانده بود در این باره گفت : با رسیدن به محل حادثه یک ساختمان 2 طبقه مشاهده شد ، که یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس در موقعیت طبقه منفی یک، دچار آتش سوزی شده ، ضمن اینکه هيچ يك از دو درب برقي پاركينگ باز نمي شد و تنها از درب كم عرض مابين ساختمان و پاركنيگ قابل دسترسي بود و از طرفي دودغلیظی محیط ساختمان را در بر گرفته بود مواجه شديم .

وی ادامه داد : با توجه به اینکه دود ناشی از آتش سوزی وارد ساختمان شده و ساکنین را دچار مشکل کرده و خودروی شعله ور نیز در قسمت پارکینگ در مجاورت يك دستگاه خودروي اپتيما قرار گرفته بود، آتش نشانان به سرعت همزمان با قطع سیستم برق و گاز ساختمان و رعایت کلیه اصول ایمنی به دو گروه تقسیم شدند و به وسیله لوله های آبرسانی آتش سوزی كه شامل خوروي پژو پارس و قسمتي از خودروي اپتيما بود را کاملا مهار و از خسارت مالي بيشتر جلوگيري نمودند.

رحيمي در مورد اين حادثه اضافه كرد : به بركت ماه مبارك رمضان اين خانواده 5 نفره از مرگ حتمي نجات يافتند چون اگر پدر خانواده براي انجام فريضة سحر از خواب بيدار نمي شد ، قطعاً تمامي اعضاي خانوده به دليل استنشاق دود خفه مي شدند .

آدرس کوتاه :