بهره برداري از فاز يك نرم افزار سامانه ثبت حريق و حوادث

بهره برداري از فاز يك نرم افزار سامانه ثبت حريق و حوادث


بهره برداري از فاز يك نرم افزار سامانه ثبت حريق و حوادث

سيدعباس ميرشمسي مدیرعامل سازمان‌آتش‌نشانی و خدمات ايمني شهرداري يزد از بهره برداري فاز اول نرم افزار سامانه ثبت حريق و حوادث خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشاني يزد مديرعامل سازمان اظهار داشت : در مراسم رونمایی از فاز اول سامانه تخصصی آتش‌نشانی یزد که با حضور مدیرعامل سازمان‌ فاواي شهرداري در ستاد فرماندهی آتش‌نشانی یزد برگزار شد، فرآیند مکانیزه امداد و نجات این سازمان به طور رسمی مورد بهره برداري قرار گرفت .

اين مقام مسئول با اشاره به اينكه فاز اول این سامانه شامل قسمت‌های ثبت حريق و حوادث، مکانیاب محل حادثه و مسیریاب ناوگان عملياتي آتش‌نشانی است ، اضافه كرد : به وسیله ارتباط با سامانه جامع اطلاعات مکانی شهرداری یزد به ‌بروزترین اطلاعات شهری دست يافته ايم .

ميرشمسي خاطر نشان كرد : در این سامانه به محض برقراری تماس از سوي یک شهروند يا مجددجو با مرکز 125، سامانه هوشمند آتش‌نشانی شماره تلفن و همچنین موقعیت جغرافیایی آن را بر روی نقشه به اپراتور ستاد فرماندهی نمایش می دهد. با توجه به منطقه ‌بندی انجام شده بر اساس محدوده ایستگاه‌های آتش‌نشانی در سطح شهر بر روی نقشه موجود در سامانه و مشخص شدن محل تماس، اپراتور در کمترین زمان ممکن و بدون خطا نسبت به انتخاب نزدیکترین ایستگاه به محل حادثه اقدام نموده و خودروهای مورد نیاز را به محل اعزام می نماید. پس از اعزام خودروها نیز با توجه به مجهز بودن خودروها به تجهیزات GPS و نمایش موقعیت خودروها روی نقشه، اپراتور نسبت به هدایت و کنترل این خودروها تا رسیدن به محل حادثه اقدام می نماید .