بریدن حلقه ضخيم پایان رنج یک كودك پنج ساله

بریدن حلقه ضخيم پایان رنج یک كودك پنج ساله

پدر خانواده به دلیل گیر کردن حلقه اي انگشتری مانند ، در انگشت دست كودكش ، ساعت 1:10بعد از نيمه شب مورخ 94/01/05  به ایستگاه شماره 7 سازمان مراجعه کرد و از آتش نشانان کمک خواست .

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، صدرالدين پدر آن كوچولو مي گفت : با اهل منزل تقريباً يك ساعتي هرچه تلاش كرديم با آب صابون حلقه را بيرون بياوريم نتوانستيم از طرفي بچه خيلي گريه مي كرد ، بالاخره ساعت يك بعد از نيمه شب عرفان را برداشتم و از خانه ام واقع در اكرم آباد آمدم بيرون ، نمي دانستم به كجا بايد بروم ، اورژانس يا بيمارستان تا اينكه رسيدم به ايستگاه  آتش نشاني ، به خود گفتم مشكلم را به آتش نشانان مي گويم آنها مرا راهنمايي مي كنند .

وارد كه شدم يك آقايي سرحال و خوش صحبت پشت ميز نشسته بود ، هنوز حرفهايم تمام نشده بود كه كودك دلبندم را تحويل گرفت و .... آنها در آن شب واقعاً فرشته نجات بودند .

 زارعپور رئيس ايستگاه 7 در باره این ماجرا گفت : این حلقه از جنس استيل سخت و با ضخامت 3 ميليمتر در انگشت دست راست این كودك 5 ساله به نام عرفان – ب  گیر کرده و باعث متورم شدن انگشت او شده بود .

وی افزود : چون انگشت این كودك به دلیل تنگ بودن حلقه ، متورم شده بود و او درد شدیدی در ناحیه دست احساس و بي تابي می کرد لذا اين باعث شده بوده كه عمليات امداد رساني به آن كودك عزيز براي امدادگران ما يك كم دشوارتر و حساس شود ، بنابراين بلافاصله ضمن ايمن سازي انگشتش با استفاده از حلقه بر برقی اقدام به بریدن آن حلقه کردیم و در كمترين زمان ممكن توانستیم آن حلقه استيل را  از انگشت او خارج کنیم و شاهد خوشحالي پدر و شادي در صورت آن كودك باشيم . در پايان توصيه هاي ايمني به پدر خانواده ارائه شد .